Yuh! Şehitleri kullanarak servet yapmış

Yuh! Şehitleri kullanarak servet yapmış.12926
  • Giriş : 16.10.2008 / 18:56:00
  • Güncelleme : 16.10.2008 / 18:58:46

Gözü dönmüş ahlaksızlar bu sefer şehitler üzerinden dolandırıcılığa soyundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye şehitlerine kanlı gözyaşı dökerken bir kansız bu durumu fırsat bildi. Şehit Aileleri Derneği'ne gelir için basılan dergiden elde edilen parayı kendi cebine attı. Vatandaştan 150 bin YTL toplayan hırsız, gazetecilere “Ben suçsuzum" diye bağırdı.

İzmir'de, Tüm Şehit Aileleri Derneği, gelir elde etmek için "Vatan Sağolsun" isimli bir dergi çıkarmaya başladı. Ancak bir süre sonra vatandaşlar derginin yayın yönetmeni Osman Ö. adlı kişinin dergiyi zorla satmak için baskı yaptığını polise ihbar etti. Polis, Osman Ö'nün derneğe 15 bin dergi satıldığını söylediği ancak kendisinin 40 bin bastığı bilgisine ulaştı.

DOLANDIRICILIKTAN SABIKALIYMIŞ

5 YTL'ye 15 bin dergiyi makbuzla sattığı diğerlerini ise dernekten gizli satarak parasını kendi cebine attığı belirlendi. Dergilerin, vatandaşlar tarafından şehit ailelerine destek amacıyla 5 YTL yerine daha yüksek rakamlara satın alındığı, haksız kazanç miktarının 150 bin YTL civarında olduğu ihtimali değerlendirildi.

Osman Ö.'nün bir süre önce Gaziemir'de bulunan Şehit Asker ve Polis Yardımlaşma Derneği adına da dergi bastığı, bu dergide de yolsuzluk yapılıp yapılmadığının araştırıldığı öğrenildi. Daha önce poliste 5 dolandırıcılık suçundan kaydı olduğu öğrenilen Osman Ö., adliyeye sevk edilirken “Ben suçsuzum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*