Yüksek lisanslı profesyonellerden tiyatro

Yüksek lisanslı profesyonellerden tiyatro.24186
  • Giriş : 14.04.2008 / 20:16:00

Bahçeşehir Boğaz Tiyatrosu, ilk oyunu Ionesco’nun absürd politik taşlaması Macbett ile perdelerini açtı. Macbett, Nisan ve Mayıs ayında Fazıl Say Sahnesi’nde seyredilebilir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin girişimiyle, Gürcü yönetmen Zurab Siharulidze’nin genel sanat yönetmenliğinde kurulan Bahçeşehir Boğaz Tiyatrosu BBT perdelerini açtı.

Üniversitede yüksek lisans yapan profesyonel oyunculardan oluşan topluluğun sahnelediği ilk oyun, absürd tiyatronun başlıca temsilcilerinden Eugene Ionesco’nun “Macbett”i oldu.

Macbett’i sahneye koyan Siharulidze, amaçlarının Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu politik duruma göndermeler yapmak olduğunu belirtti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen, BBT’nin üniversitelerin kültür ve sanat ortamını her fırsatta desteklemesi düşüncesiyle kurulduğunu söyledi.

Gürgen, başlangıç aşamasında sadece profesyonel oyuncularla yola çıkan BBT’nin ileride sahne tasarımcılarının, yönetmenlerin, yazarların ve koreografların da yer alacağı bir topluluk olmasını planladıklarını ifade etti.

Macbett, 15, 29 Nisan ile 6, 13, 20 ve 27 Mayıs tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Sahnesi’nde seyredilebilir. Bilet fiyatları, tam 10, öğrenci 5 YTL olarak belirlendi.

Oyun Programı:

Yer: Fazıl Say Sahnesi / Bahçeşehir Üniversitesi
Tarih: 15, 29 Nisan / 6, 13, 20, 27 Mayıs
Bilet fiyatları: Tam 10 / Öğrenci 5 YTL
Bilet ve Rezervasyon: Bahçeşehir Store, (0212) 381 09 63

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious