Yüksek Mahkeme, Müşerrefin önündeki son engeli de kaldırdı

Yüksek Mahkeme, Müşerrefin önündeki son engeli de kaldırdı.9661
  • Giriş : 22.11.2007 / 09:57:00

Pakistan'da Yüksek Mahkeme, Pervez Müşerref'in 6 Ekimdeki seçimde yeniden devlet başkanı seçilmesine karşı yapılan 6. ve son başvuruyu da reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yüksek Mahkemenin kararıyla Müşerref'in Genelkurmay başkanlığı görevini bırakıp sivil devlet başkanı olarak yemin etmesinin de önü açılmış oldu.

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in, Genelkurmay başkanlığını yarına kadar bırakıp cumartesi günü de sivil devlet başkanı olarak yemin etmesi bekleniyor.

Başsavcı Malik Muhammed Kayyum, dün yaptığı açıklamada, Müşerref'in cumartesiye kadar Genelkurmay başkanlığını bırakarak, 5 yıllığına sivil devlet başkanı olarak yemin edebileceğini söylemişti.

Pakistan Yüksek Mahkemesi, hafta başında General Pervez Müşerref'in 6 Ekimdeki seçimde yeniden devlet başkanı seçilmesine karşı yapılan itirazlar başvurularında 5'ini reddetmişti.

Ülkede olağanüstü hal ilan ettiği 3 Kasımda Yüksek Mahkemede kendisine muhalif yargıçları da görevden alan Müşerref, mahkemenin, yeniden seçilmesinin lehinde karar vermesi halinde Genelkurmay başkanlığını bırakma sözü vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious