Yüksek Seçim Kurulu resmi sonuçları açıklamadı

Yüksek Seçim Kurulu resmi sonuçları açıklamadı.11121
  • Giriş : 26.07.2007 / 20:31:00
  • Güncelleme : 26.07.2007 / 20:50:03

Yüksek Seçim Kurulu 22 Temmuz Genel seçimlerinin sonucunu açıklayacaktı ama yetiştiremedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

YSK Başkanı Muammer Aydın, kesin sonuçların açıklanmasının pazartesi gününe kadar sarkabileceğini söyledi.

YSK Başkanı Muammer Aydın, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Cihan Özönder ile ilgili kararlarını yarın (cuma) toplanarak vereceklerini söyledi. Aydın, seçimlerin kesin sonuçlarını ise itirazlar daha tamamlanmadığı için ancak hafta başında açıklayacaklarını kaydetti.

Muammer Aydın, YSK önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, MHP'den İstanbul milletvekili seçilen Prof. Dr. Mehmet Cihat Özönder'in trafik kazasında hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak, bugün parti yöneticilerinden kendilerine başvuru yapıldığını söyledi. Aydın, konuyu etraflı bir şekilde değerlendirdikten sonra yarın toplanarak karar vereceklerini ifade etti. Aydın bir soru üzerine, geçmişte böyle bir olayın gerçekleşmediğine işaret etti.

Aydın, YSK'nın kesin seçim sonuçlarını hafta başında açıklayacağını kaydetti. Bugün (perşembe) itibari ile illere yapılacak itirazların sona erdiğini hatırlatan Aydın, kendilerine gelecek başvuruların da hemen değerlendirileceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious