Yüksek yargı mensuplarına Semah gösterili karşılama

Yüksek yargı mensuplarına Semah gösterili karşılama.19374
  • Giriş : 30.05.2008 / 07:39:00
  • Güncelleme : 30.05.2008 / 00:10:08

Yargıtay Başkanı ve diğer bazı üst düzey yargı mensupları, 3 günlük bir gezi için Kapadokya'ya gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre aralarında Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay daire başkanları, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili Mahmut Acar, Yüksek seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın ve Yüksek seçim Kurulu üyelerinin eşlerinin de bulunduğu grup Kapadokya'yı gezecek.

Ankara'dan yarın Kapadokya'ya hareket edecek olan grubun ilk durağı Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi olacak. Burada Semah gösterileri ile karşılanacak olan heyet, Hacıbektaş Veli Türbesi ve Müzesi'ni ziyaret edecek. Daha sonra Gülşehir ilçesi sınırlarındaki ''Açık Saray Harabeleri''ni gezecek olan grup, aynı günün akşamı ise Ürgüp'te bir eğlence merkezinde yapılacak olan Türk gecesine katılacak.

Yargı mensupları 31 Mayıs 2008 cumartesi günü ise sırasıyla Kaymaklı Yer Altı Şehri, Uçhisar Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Ortahisar Kültür Müzesi, Ortahisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi ve Ortahisar Kızılçukur Vadisi'ni gezecek. Kapadokya gezilerinin son günü olan 1 Haziran 2008 Pazar günü ise Avanos, Paşabağları ve Dervent Vadisi'ni ziyaret edecek olan grup Kapadokya'dan ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious