Yüksekova'da çatışma: 1 polis yaralı!

Yüksekova'da çatışma: 1 polis yaralı!.18564
  • Giriş : 27.08.2008 / 09:10:00

Yüksekova'da çıkan sıcak çatışma sırasında teröristlerin açtığı ateş sonucu 1 polis yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'nin Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bir grup bölücü teröristin roketatarlı saldırı hazırlığı içerisinde olduğu ortaya çıkarıldı. Bölücü teröristlerle çıkan sıcak çatışma sırasında teröristlerin açtığı ateş sonucu 1 polis yaralandı.

Dün akşam saat 22.30 sıralarında bir grup PKK'lı terörist, ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı saldırı girişiminde bulunmak istedi. Polislerin, teröristleri farkedip ateş ile karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu polis memuru Bayram Ceylan yaralandı. Daha sonra teröristler, olay yerinden bir otomobil ile kaçmayı başardı.

Polis ekipleri, teröristlerin kulandığı otomobili takibe aldı. Otomobil, Yüksekova-Dağlıca bölgesi'ne hareket halindeyken teröristler otomobili terkederek kırsal kesime doğru koşarak kaçtı. Polisler, ele geçen otomobilde yaptıkları aramada, 4 adet roketatar, 1 adet gece dürbünü, 7 adet kaleşnikof şarjörü buldu.

Olaydan sonra kaçan teröristlerin amacının, Yüksekova İlçe Emniyet Müdrürlüğü'ne rokatatarlı saldırıda bulunmak olduğu anlaşılırken bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*