Yüksekova'da sivil araca silahlı saldırı

Yüksekova'da sivil araca silahlı saldırı.8208
  • Giriş : 13.07.2008 / 08:55:00

Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle'den otomobille ilçe merkezine giden Z.K. ve kardeşi S.K, Sabancı İlköğretim Okulu yakınlarında kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda, sürücü Z.K. ile kardeşi S.K. yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaralılardan Z.K, Yüksekova Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Van'a sevk edildi. Elinden yaralanan S.K. tedavisinin ardından taburcu oldu.

Olayın ardından ilçe merkezinde toplanan Z.K. ve S.K'nın yakınları, saldırıda bulunan kişiler olduğunu öne sürdükleri bir grupla ilçe merkezinde karşılaştı.

İki grup arasında çıkan taşlı sopalı kavgada, biri polis 2 kişi yaralandı. Güvenlik güçlerinin olaya müdahale etmesinin ardından gruplar dağıldı. Kavgaya karışan F.Ç. ve A.Ç, gözaltına alındı.

Yaralılar, devlet hastanesinde tedavi altına alınırken, kavgadan sonra yoğun güvenlik önleminin aldığı ilçe merkezinde, CHP eski Hakkari milletvekli Esat Canan ile Hakkari Baro Başkanı Necip Korkmaz, sakin olmaları konusunda vatandaşlara sık sık uyarıda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*