Yüksekova'da şüpheli araç alarmı

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Hakkari Yüksekova belediyesi, ilçe merkezinde park halinde bulunan, içinde kelepçe bulunduğunu ve sahte plakalı olduğunu iddia ettikleri araçla ilgili basın açıklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi belediyesi ile sivil toplum örgütleri, ilçe merkezinde park halinde bulunan, içinde kelepçe bulunduğunu ve sahte plakalı olduğunu iddia ettikleri araçla ilgili basın açıklaması yaptı.

Esnaf Odası'nda düzenlenen basın toplantısında, Yüksekova Belediyesi, il genel meclisi üyeleri, 4 siyasi parti ve 12 sivil toplum örgütü adına açıklama yapan Yüksekova Esnaf Odası Başkanı İrfan Sarı, Güngör Mahallesi'ndeki İşözü Apartmanı'nın otoparkında sürekli park halinde bulunan, bina sakinleri ve çevredeki esnafa ait olmayan 34 AS 396 plakalı aracın, otopark sorumlusu tarafından Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirildiğini söyledi.

Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin araçta arama yaptığını, görgü tanıklarının ifadesine göre aracın içinde, çeşitli araç plakaları ve kelepçelerin bulunduğunu öne süren Sarı, söz konusu aracın güvenlik güçleri tarafından suç teşkil ettiği şüphesiyle Emniyet Müdürlüğü parkına çekildiğini kaydetti.

Sarı, aynı aracın kısa süre sonra 34 YM 0038 plakayla aynı yere geri getirildiğini savundu. Başka yerlerde sıradan bir adli vaka olarak nitelendirilebilecek bu olayın Yüksekova'da endişe yarattığını dile getiren Sarı, şunları söyledi: ''Bu olay, ilçemizde haklı olarak (yeniden kirli oyunlar oynanmaya mı başlanacak?) endişesini yaratmıştır.

Bizler ilçenin demokratik toplum örgütleri olarak halkımızın haklı endişesini paylaştığımızı, bu olayın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Adli ve idari makamların da bu endişemizi göz önünde bulundurmalarını, olayın açıklığa kavuşması için gerekeni yapacaklarını umut ediyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious