'Yumurta' filminin ekibi 'Süt'ü çekiyor

'Yumurta' filminin ekibi 'Süt'ü çekiyor .52627
  • Giriş : 31.10.2007 / 19:07:00

Bu yıl 44'üncüsü yapılan Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 6 ödül alan "Yumurta" filminin ekibi, üçlemenin ikinci filmi "Süt"ün çekimlerini İzmir'in Ödemiş ve Tire ilçelerinde sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye-Yunanistan ortak yapımı üçlemenin ilk filmi "Yumurta"dan sonra Türkiye-Fransa yapımı olarak başlanan "Süt" filmine, Fransa'nın CNC-Centre National de la Cinématographie Kurumu tarafından da destek verildiği öğrenildi.

2 aydır devam eden ve başrolünde Başak Köklükaya'nın da yer aldığı filmin çekimleri için Ödemiş'te Eski İstasyon mekan olarak kullanılıyor. Aynı zamanda Tire merkez ve köylerinde de sürdürülen çekimlerin, 15 gün sonra tamamlanması bekleniyor.

Filmin yönetmeni Semih Kaplanoğlu, "Süt" filminde peynir yapıp satmaya çalışan küçük bir pazarcı ailesinin yaşantısının bulunduğunu belirterek, "İşte o pazar duygusu, alışveriş, geleneksel üretme biçimlerinin karşılığının giderek kaybolması, güneşin ve doğanın ritmine uygun yaşama biçiminin ortadan kalkmaya başlaması, işte filmlerimizde bunları irdeledik" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious