Yumurta üreticileri çiğ yumurta içerek eylem yaptı

Yumurta üreticileri çiğ yumurta içerek eylem yaptı.7850
  • Giriş : 19.01.2006 / 00:00:00

Kuş gribi dolayısıyla sıkıntılı günler geçiren ve yumurtaların ellerinde kaldığını söyleyen yumurta üreticileri, çiğ yumurta içerek eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devletin kendilerine yeterince destek vermediğini iddia eden yumurta üreticileri, pişmemiş yumurta içerek eylem yaptı ve tepkisini dile getirdi.

Kuş gribi sebebiyle yumurta satamadıklarını ve borçlarını ödeyemez hale geldiklerini dile getiren Konya Yumurta Üreticileri Tarımsal Birliği Başkanı Hasan Konya, üreticilerin Türkiye genelinde büyük sıkıntı içinde olduklarını belirtti. Konya, "Daha önce Balıkesir'in Manyas İlçesinde ortaya çıkan kuş gribi sebebiyle tavuk ve yumurta üreticileri çok zor duruma düştü. Şimdi de yeni bir kuş gribi vakası ve bu daha da büyük. 8 Ykr olan yumurta fiyatları 4 Ykr'ye kadar geriledi yine de alıcı bulamıyoruz." dedi.

Daha sonra toplantıya katılan yumurta üreticileri devletin kendilerini gereken desteği vermediğini iddia ederek ilginç bir eylem yaptı. Yumurta üreticileri satamadıklarını söyledikleri yumurtaları içerek tepkilerini ortaya koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious