Yumurta yiyerek kilo verin

Yumurta yiyerek kilo verin.21056
  • Giriş : 04.06.2008 / 16:40:00

Artık kahvaltıda aynı kaloriye sahip bir simidi yemek yerine, bir yumurtayı çırpıp yağda pişirerek, haşlayarak veya kaynamış suyun içine kırıp pişirerek yiyebilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yumurtanın sağlıklı bir yiyecek olduğu ve Nurses' Health Study'nin kapsamlı bir araştırmasına göre kalp krizi ve felç riskini arttırmadığı zaten ortaya konmuştu. Artık kahvaltıda aynı kaloriye sahip bir simidi yemek yerine, bir yumurtayı çırpıp yağda pişirerek, haşlayarak veya kaynamış suyun içine kırıp pişirerek yiyebilirsiniz. Böylece, faydasız gıdalardan uzak durmuş olursunuz ve en azından 24 saat boyunca daha az kalori almış olursunuz.

Kötü kolesterolü artırdığını düşünüldüğü için yıllardır yumurtadan uzak durmuş olanlar ra sevinebilir. Çünkü doktorlar “Yumurta besin ve protein açısından her zaman zengin bir yiyecek olmuştu" diyor. Üstelik yumurta yiyerek kendinizi daha uzun süre tok hissedebilirsiniz. Yapılan bir başka çalışma; güne bir yumurta yiyerek başlayanların ertesi günkü öğle yemeğine kadar aldıkları kalorinin, yumurta yiyerek güne başlamayanların aldıkları kaloriye göre daha az olduğunu ortaya koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious