Yunan bankacı gönlünü Türk gencine kaptırdı

Yunan bankacı gönlünü Türk gencine kaptırdı.10212
  • Giriş : 31.05.2007 / 20:54:00

Ege denizinde esen dostluk rüzgârları iki ayrı yakada yaşayan iki genci dünya evine soktu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ayvalık'ta yapılan kır düğününe çok sayıda Türk ve Yunan davetli katıldı.
Yunanistan'ın Midilli adasında bir bankada çalışan Sofia Dasion, gezmek için geldiği Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin Cunda adasında gördüğü tezgahtarlık yapan yakışıklı Türk genci Ramazan Aslan'a gönlünü kaptırdı. Birbirlerine ilk görüşte aşık olan Yunan kızı ile Türk genci daha sonraki günlerde sık sık görüşmeye başladılar. Bir yıl önce başlayan aşk düzenlenen muhteşem bir düğün ile pekiştirildi. Mimoza kır bahçesinde gerçekleştirilen düğün için Sofia'nın annesi, babası, kardeşleri ile yakın akrabaları Yunanistan'ın Midilli Adasından Ayvalık'a geldiler.

Türk ve Yunan Bayrakları renginde yapılan ve Türk, Yunan bayrakları da asılan 6 katlı pastayı birlikte kesen Sofia ile Ramazan, birbirlerine pasta yedirdiler. Zeybek ve Sirtaki oynanan düğün töreninde Türk ve Yunanlı konuklar birlikte pistte oynadılar.

Tam manasıyla Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak gerçekleştirilen düğün töreni ile dünya evine giren Yunanlı güzel kız Sofia ile yakışıklı Türk genci Ramazan yaşamlarının bundan sonraki kısmını Yunanistan'ın Midilli adasında sürdürecek.

Birbirlerine ilk görüşte aşık olduklarını söyleyen Yunanlı bankacı Sofia ile Türk tezgahtar Ramazan, duygularını nasıl açacaklarını bilemediklerini belirterek, "Şu anda çok Mutluyuz. Birbirimizi sevdiğimizi ailelerimize açtık. Onlar da bizim bu düşüncelerimize saygı gösterdiler ve evlenmemizde bir engel bulunmadığını dile getirdiler. Biz de bir yıl süren arkadaşlığımızın sonunda düğün yapmaya karar verdik çok mutluyuz.

Ege'nin her iki yakasında yaşayan Türk ve Yunan halkının kültürleri hemen hemen aynı. Her iki toplumun insanları çok iyi dostlar. Bu dostluklar zaman zaman evliliklerle daha da pekişiyor. Ege artık dostluk denizi olmakta çıkmalı, aşkın ve sevginin denizi olmalı" dediler.

Yunan bankacı Sofia, hem Türk hem de Yunan televizyonlarında yayınlanan 'Yabancı damat' isimli diziden etkilendiğini belirterek, "Ayvalık'a sık sık gidip geliyordum. Cunda adasında Ramazan'ı gördüm ve bir görüşte aşk derler ya öyle tutuldum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious