Yunan basını şoka girdi

Yunan basını şoka girdi.16662
  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde, sahasında (A) Milli Futbol Takımı'na 4-1 yenilen Yunanistan Milli Takımı, Yunan medyasında eleştiri yağmuruna tutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

(C) Grubu'nda yapılan maçta A Milli Takımı'nın başarısı ve Yunan ekibinin performansı, Yunan medyası tarafından ''Battık'', ''Bizi rezil ettiler ve haklıydılar'' şeklinde değerlendirildi.

Yunanistan Milli Günü nedeniyle gazeteler bugün çıkmazken, bir çok medya kuruluşu, maçı internet adreslerinde yorumlayarak, Yunan Milli Takımı'nın, kabul edilemez bir performans sergilediği ve maçın ilk anından itibaren soğukkanlılığını koruyan Türk ekibinin bileğinin hakkıyla galibiyete ulaştığı görüşlerinde birleşti.

Yunan futbolunun, en kötü gecelerinden birisini yaşadığını yazan Yunan basını, ''Türk takımı, Yunan ekibini kendi evinde darmadağın etti. Yunan Milli Takımı'nın trajik oyunu karşısında maçın 5. dakikası sonrasında üstünlük kuran Ay-yıldızlılar, oyunu rakipleri için korkulu rüyaya çevirerek adil biçimde kazandıklar'' ifadelerine yer verdi.

Yunan ekibinin, sahasında Alman Teknik Direktör Otto Rehhagel'in göreve geldiğinden bu yana geçen 6 yıl süresince en ağır yenilgisini aldığı vurgulanan haberlerde, Türk takımının ''elemelerin büyük favorisi'' konumuna geldiği, Yunan takımına adeta ''şamar attığı'' kaydedildi.

Maçı ''milli rezillik'' olarak değerlendiren Yunan basını, Yunanlı millilerin sergiledikleri oyunun ''utanç verici'' olduğunu, Türk takımının ise delikanlıca istediğini ele geçirerek gücünü gösterdiği ifadelerini kullandı.

Yunan basını, Yunanistan'ın çok uzun yıllar unutamayacağı bir yenilgi aldığını duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious