Yunan damat Türk misafirlerden saygı duruşu istedi

Yunan damat Türk misafirlerden saygı duruşu istedi.16682
  • Giriş : 06.04.2008 / 08:40:00

Yabancı damat babası için 'saygı duruşu yapacağız' diye tutturdu, Türk gelin 'hayır' dedi masadan kalktı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ndeki ilginç nikâh töreninde Türk-Yunan gerginliği yaşandı. Yunan ordusunda subay olduğu belirtilen Mihalis Kutsakiozis (38), 5 ay önce görev için geldiği Ayvalık’ta Türk kızı Seval Kelebik ile tanıştı. İki genç kısa sürede birbirine aşık oldu. Kararları ortaktı: Evlilik. Evraklar hazırlandı, şahitler bulundu. Belediyedeki nikah töreni için artık her şey hazırdı.

NİYE ALKIŞLAMADIN

Seval, nikâh memurunun sorusuna ‘Hayır’ yanıtını verdi. Mihalis’in cevabı ise ‘O zaman 10 kez hayır’ oldu. Seval şaka yaptığını söylemek ihtiyacını hissetti. Böylelikle imzalar atıldı. Ancak Mihalis’in bir şikâyeti daha vardı: Herkes alkışlarken neden eşi Seval alkışlamamıştı. Nikâh şahidi gelinin heyecandan alkışlamadığını söyledi. İlk kriz böylelikle atlatıldı. Gelini öpen Yunan damat, salondakilerden izin isteyerek, kendisini bir süre beklemelerini söyledi.

YÜZÜĞÜ FIRLATTI

Yarım saat sonra geri dönen Mihalis, yanında getirdiği babasının fotoğraflarını nikah masasına serip etrafını da mumlarla çevirdi. Mihalis, babasının savaş öncesinde Türkler tarafından öldürüldüğünü belirterek anısına saygı duruşu istedi. Ortalık buz kesti. Neye uğradığını şaşıran yeni gelin Seval, salondan kaçıp evine kapandı. Eşinin peşinden koşan Mihalis ise salona dönüp davetlilerin şaşkın bakışları arasında nikah yüzüğünü yere attı ve çiğnedi. 10 yıldır Türkiye’de yaşayan nikâh şahidi Efi Şeref’le de tartışan Mihalis, ziynet eşyalarıyla birlikte Yunanistan’a kaçtı.

Bir deliyle evlenmişim

YAŞADIĞI olayın şokunu yaşayan yeni gelin Seval Kelebik doktor kontrolüne alındı. Kelebik “Ben gerçek bir deliyle evlenmişim. Babasının resmini nikâh masasının üzerine koyup ayin yapmak istedi. En azından izin istemesi gerekirdi. Misafirlerime hitaben “Siz kültürsüz Türklersiniz” diye hakaret etmeye hakkı yok. Bir süre bekleyeceğim, gelip benden ve burada hakaret ettiği kişilerden özür dilemezse boşanma davası açacağım” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious