Yunan jetleri 9 kez engellendi

Yunan jetleri 9 kez engellendi.10928
  • Giriş : 04.12.2008 / 22:28:00

Yunanistan'a ait uçakların, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki Türk uçaklarına dün ve önceki gün 9 kez önleme yaptığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan, ''Ege/Akdeniz Eğitim ve Tatbikat Uçuşlarına Yunanistan'ın Müdahalesi'' başlıklı duyuruya göre, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın N.Ankhialos meydanından kalkan F-16 uçakları tarafından Ahikerya Adası güneyi ve güneybatısınde dün iki kez önleme gerçekleştirildi.

Türk F-16 uçaklarına dün ayrıca, Yunanistan'ın Limni ve Skiros meydanlarından kalkan F-16 ve F-4 uçakları tarafından Midilli Adası batısında ve kuzeybatısında da iki kez önleme yapıldı.

Türk F-16 uçaklarının önceki gün ise Soudabay, N.Ankhialos ve Kastellion meydanlarından kalkan F-16 uçaklarınca Ahikerya Adası batısı ve güneyinde üç, Skiros meydanından kalkan F-4E uçaklarınca Midilli Adası kuzeybatısında bir, Soudabay meydanından kalkan F-16 uçaklarınca Batnoz Adası batısında bir kez önlendiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*