Yunan piyanist Sgouros Ankara'da

Yunan piyanist Sgouros Ankara'da.10789
  • Giriş : 11.04.2008 / 20:55:00

Yunanlı piyanist Dimitris Sgouros, 25'inci Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında yarın seyirciyle buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan açıklamaya göre, sanatçıya konserde kuruluşunun 15'inci yılını festival kapsamındaki üç konserle kutlayan Bilkent Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Orkestrayı Şef Emil Tabakov'un yöneteceği konserde, Yunanistan'dan konuk olan piyanist Dimitris Sgouros sahne alacak.

Konserde, Sergei Prokofiev'in 1913'te taslaklarına başlayıp 1921 yılında tamamladığı 3. Piyano Konçertosu'nu seslendirecek Dimitris Sgouros, 13 yaşında New York Carnegie Hall'da hızlanan yıldızlık kariyerini Royal Festival Hall (Londra), Berlin Philharmonic Hall, Sydney Opera House, Odeon of Herodes Atticus (Atina) gibi önemli konser salonlarında verdiği konserlerle geliştirdi.

Berlin Filarmoni, Viyana Senfoni, NHK Japon Radyo Senfoni gibi dünyanın en iyi orkestraları ve şefleri ile çalışan Yunanistanlı piyanist, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda Pekin Senfoni Orkestrası ile Rachmaninov'un 3. Piyano Konçertosu'nu seslendirecek.

Konserin ikinci yarısında Bilkent Senfoni Orkestrası, Honegger'in bir yapıtıyla seyirci karşısına çıkacak. İsviçre asıllı olup, yaşamının çoğunu Paris'te geçiren ve "Pacific 231" adlı bir buhar lokomotifini betimlediği orkestra yapıtı ile tanınan bestecinin "2. Senfoni"si yorumlanacak.

Bilkent Konser Salonu'ndaki konserin biletleri Biletix noktalarından temin edilebilecek.

Bilkent Senfoni Orkestrası, festival kapsamında 19 Nisan Cumartesi günü de Şef Jose Miguel Rodilla ve ünlü keman sanatçısı Tedi Papavrami eşliğinde E. Lalo, M. Franco ve J. Turina'nın eserlerini yorumlayacak.

Orkestra, 26 Mayısta da festivalin gümüş yılı özel kapanış konserinde sahne alacak. Şef Işın Metin yönetimindeki orkestra ünlü viyolonsel sanatçısı Mischa Maisky ile sanatseverleri selamlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious