Yunanistan: Akıllı ve kalpten oynadık

Yunanistan: Akıllı ve kalpten oynadık.11505
  • Giriş : 18.10.2007 / 10:46:00

Yunanistan Teknik Direktörü Otto Rehhagel, Türk Milli Takımı karşısında ekibinin akıllı ve kalpten oynadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Otto Rehhagel, 1-0 kazandıkları maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, kendileri için Türkiye maçında 2 önemli konu olduğunu belirterek, "Bu iki önemli konu rövanşı almak ve Avrupa Şampiyonası finallerini garantilemekti. Oyuncularım maçın başından itibaren oyuna iyi konsantre oldu ve golü buldu. İlk yarıda elimize geçen fırsatları değerlendiremedik. İkinci yarıda golü bulduk. Farkı arttırmak istedik ama olmadı. Haklı bir galibiyet aldık" dedi.
Alman çalıştırıcı, gelecek yıl Avrupa Şampiyonası finallerinde olmayı umduklarını ifade ederken, Türk Milli Takımı’nın BJK İnönü Stadı’ndaki antrenmanını izledikleri yönündeki konuya da açıklık getirerek, "Kimi gazeteler uçaktan iner inmez Türkiye’nin BJK İnönü Stadı’nda yaptığı antrenmanı izlediğimizi yazdı. Kesinlikle böyle birşey yok. Biz saat 18.20’de indik. Ötele gelişimiz saat 20.00’yi buluyordu. Odalara çıktık.
Yemeğe indiğimizde saat 20.20’yi gösteriyordu. Türkiye’nin antrenmanını izlediğimiz doğru değil. Bugünkü maçta çok çalıştık ve başardık" diye konuştu.

CHARISTEAS: "DAHA FAZLA ATABİLİRDİK"

Yunanistan Milli Takımı futbolcularından Charisteas, 1-0 kazandıkları maçta çok gol fırsatı yakaladıklarını belirterek, "Daha fazla atabilirdik" dedi.
Sahalarında Türkiye ile yaptıkları ve 4-1 yitirdikleri ilk maçın kendileri için büyük sürpriz olduğunu ifade eden Charisteas, "Bugün çok daha dikkatli oynadık ve istediğimizi aldık. Çok gol fırsatı yakaladık, daha fazla atabilirdik" diye konuştu.
Charisteas, bu galibiyetle grubu birinci bitirme şanslarını artırdıklarını, çıkacak ikinci takım için artık Türkiye ve Norveç’in büyük bir çekişme yaşayacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious