Yunanistan - Katar: 84 - 64

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Japonya'da devam eden Dünya Şampiyonası'nda C grubu'nun ikinci maçında Yunanistan, Katar'ı 84-64 mağlup etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SALON: Hamamatsu Arena
YUNANİSTAN (84): Dimosthenis Ntikoudis 26, Vasileios Spanoulis 17, Antonios Fotsis 16, Theodoros Papaloukas 8, Konstantinos Tsartsaris 6, Michail Kakiouzis 5, Dmitrios Diamantidis 4, Nikos Zsis 2, Panagiotis Vassilopoulos, Lazaros Papadopoulos, Nikolaos Chatzivrettas.

KATAR (64): Ali Turki Ali, 17, Ali Saeed Erfan 13, Mohammed Saleem Abdullah 10, Saad Abdulrahman Ali 9, Daoud Mosa Daoud 4, Suliman Abdi Khalid 2, Omer Abgader Salem 2, Omar İsmail Hammam, Hashim Zaidan.

1. PERİYOT: 7-18

2. PERİYOT: 31-13

3. PERİYOT: 18-14

4. PERİYOT: 28-19

Karşılaşmaya hızlı başlayan Katar, Ali Turki, Ali Saeed Erfan ve Mohammed Abdullah ile Yunanistan karşısında etkili oldu. Katar'ın ortaya koyduğu sert savunmayı aşmakta zorlanan ve rakibi karşısında istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamayan Yunanistan karşılaşmanın en skorer ismi Dimonsthenis, Spanoulis ve Fotsis ile rakibine karşılık vermeye çalışsa da ilk periyot 7-18 Katar'ın üstünlüğünde geçildi.

İkinci periyoda çok hızlı başlayan ve hemen toparlanan Yunanistan arka arkaya bulduğu sayılarla Katar karşısında farkı kapatmaya başladı. Özellikle karşılaşma boyunca ortaya koyduğu çok yüksek yüzdeli serbest atışlarla sayılar bulan Yunanistan, ikinci periyotta ortaya koyduğu sert savunma ile de rakibine ilk periyot olduğu kadar sayı şansı vermeyince farkı kapatarak öne geçti. Yunanistan'ın sayılarına karşılık vermekte zorlanan Katar, ilk periyottaki başarılı oyununu ikinci periyotta devam ettiremeyince ilk devre 38-31 Yunanistan'ın üstünlüğünde geçildi.

İkinci devreye de hızlı başlayan Yunanistan, Theodors ve Konstantinos'un da skora katkı yapan oyunu ile rakibi karşısında farkı açmaya devam etti. Aradaki farkı kapatmaya çalışan Katar özellikle hücum ribaundlarında rakibi kadar etkili olamayınca karşılaşmanın son periyoduna 56-45 geride girdi. Son periyoda Ali Turki'nin bulduğu 3 sayılık basketle başlayan Katar'a Yunanistan Konstantinos'un sayısı ile karşılık verdi.

İkinci devre ortaya koyduğu başarılı oyununu son periyotta da sürdüren Yunanistan, Ntikoudis, Spanoulis ve Fotsis ile sayılar bulmaya devam etti. Katar, rakibinin bulduğu sayılara karşılık vermeye çalışsa da aradaki farkı eritemeyince Yunanistan karşılaşmadan 84-64'lük skorla galip ayrılarak Dünya Şampiyonası'na iyi bir başlangıç yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious