Yunanistan kendine gelemedi

Yunanistan kendine gelemedi.9322
  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki televizyonlar, Türkiye karşısında alınan 4-1'lik yenilgiyi "Milli rezillik", "utanç verici" olarak niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

A Milli Takımımız'ın 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu'nda Yunanistan karşısında aldığı tarihi 4-1'lik galibiyetin şoku Yunanistan'da atlatılamadı. Yunanistan Devlet Televizyonu ile Rum televizyonu, maçın görüntülerinin yanı sıra tribünlerdeki terörü de ekrana getirdi. Kendi taraftarlarının çıkardığı olayları ekrana getiren televizyonlar bunu "rezillik" olarak değerlendirdiler.

Alman Televizyonu ZDF'de, Yunanlı taraftarların şiddet görüntülerini Türkiye'nin golleri ile ekrana getirirken Hamit Altıntop ile röportaj yaptı.

Yunanistan Milli Günü nedeniyle gazeteler dün çıkmazken, ancak birçok medya kuruluşu, maçı internet sitelerinde yorumlayarak, Yunan Milli Takımı'nın, kabul edilemez bir performans sergilediğini belirtti. Yunan televizyonları, "Milli takımımızın kara gecesi", "Avrupa şampiyonlarının Waterloo'su", "Kabus gecesi" gibi ifadelerle maçı yorumladılar.

Yunan medyası tarafından "Battık", "Bizi rezil ettiler ve haklıydılar", "Utanç verici", "Milli rezillik" değerlendirmelerinde bulunulurken, "Türk takımı, Yunan ekibini kendi evinde darmadağın etti. Yunan Milli Takımı'nın trajik oyunu karşısında maçın 5. dakikası sonrasında üstünlük kuran ay-yıldızlılar, oyunu rakipleri için korkulu rüyaya çevirerek adil biçimde kazandıklar" ifadeleri kullanıldı. Yunan ekibinin, sahasında Alman teknik direktör Otto Rehhagel'in göreve geldiğinden bu yana geçen 6 yıl süresince en ağır yenilgisini aldığı vurgulanan haberlerde, Türk takımının "elemelerin büyük favorisi" konumuna geldiği, Yunan takımına adeta "şamar attığı" kaydedildi. Medya bu yenilginin çok uzun yıllar unutulamayacağının da altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious