Yunanistan'a kaçma planı yapan Zakir S. yakalandı

  • Giriş : 14.01.2008 / 11:55:00
  • Güncelleme : 14.01.2008 / 12:00:40

Operasyonlarda; 2 adet dizüstü bilgisayar, 7 adet cep telefonu ve 7 adet SIM kart ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Matkap Operasyonu" kapsamında yakalanıp çıkartıldığı mahkemede serbest bırakıldıktan sonra hakkında arama kararı alınan Zakir S., İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği nefes kesen operasyonla yakalandı. Zakir S.'nin Yunanistan'a kaçmak için plan yaptığı öğrenildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, jandarma ekipleri, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerinde bazı vatandaşlardan yüklü miktarda alacakları olduğunu iddia ederek bu kişilerin gayrimenkullerine baskı ve tehdit ile el koymaya çalışan, bazı lüks otomobil satan galericilerin alacağını tahsil etmek ve yurt dışı bağlantılı olarak otomobil kaçakçılığı yapmak suretiyle haksız kazanç elde ettiği belirlenen Zakir S. (Bedirhan E.) liderliğindeki organize suç örgütünü takibe aldı. 12 Ocak 2008 günü 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yapan jandarma ekipleri, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu Zakir S.'yi kaldığı evde kıskıvrak yakaladı. Zakir S. ile birlikte; örgüt üyesi Zülküf B., Ferman A., Selçuk K., Mustafa N., Barış Y. ve Emine Derya Y., de yakalanarak gözaltına alındı. Zakir S.'nin Yunanistan'a kaçmak için plan yaptığı öğrenildi.

Operasyonlarda; 2 adet dizüstü bilgisayar, 7 adet cep telefonu ve 7 adet SIM kart ele geçirildi.

İstanbul polisinin düzenlediği "Matkap Operasyonu" kapsamında Zakir S.'nin de aralarında bulunduğu 8 kişi yakalanmış ve adliyeye sevk edilmişti. Yine Zakir S'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi mahkemede serbest bırakılmış, savcılığın itirazı üzerine serbest bırakılan 4 kişi hakkında yakalama emri çıkartılmıştı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious