Yunanistan'da bakanlık binasına saldırı

Yunanistan'da bakanlık binasına saldırı.9615
  • Giriş : 03.03.2008 / 18:05:00

Yunanistan'ın başkenti Atina'da sabaha karşı Çevre Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü binasının hedef alındığı bombalı saldırıyı, ''Silahlı Devrimci Mücadele'' adlı örgüt üstlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yunan basın-yayın organları, Yunan polisinin konuya ilişkin açıklamasında, saldırı öncesinde Atina'da yayımlanan ''Eleftherotipiya'' gazetesini telefonla arayan ve ''Neo Psihiko'' semtindeki Orman Genel Müdürlüğü binası yakınına patlayıcı madde yerleştirildiğini söyleyen kimliği belirlenemeyen kişinin, eylemi ''Silahlı Devrimci Mücadele Örgütü'' adına üstlendiğini kaydettiğini duyurdular.

Aramadan 20 dakika sonra saat 02.00'de yalnızca fünyesinin patladığı tespit edilen ve bu çerçevede büyük zarara yol açmayan patlayıcının, yarım kilogram dinamit, saat, fünye ve pilden oluştuğunu kaydeden basın-yayın organları, konuyla ilgili soruşturmanın Terörle Mücadele Dairesince sürdürüldüğünü de belirttiler.

Basın-yayın organları, bu örgütün geçen yıl ocak ayında ''Argirupoli'' semti Vergi Dairesine de benzeri bir patlayıcı yerleştirdiği, ancak infilak etmediği hatırlatmasında da bulundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious