Yunanistan'da Doğan için saygı duruşu

Yunanistan'da Doğan için saygı duruşu.14889
  • Giriş : 14.07.2008 / 16:56:00

Yunanistan Futbol Federasyonu'nun düzenlediği Uluslararası Hakem Semineri'nde, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) merhum Hasan Doğan için saygı duruşu yapıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 07-09 Temmuz tarihleri arasında Volos'ta düzenlenen seminerde açılış konuşmasını yapan Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Vassilios Gagatsis'in, ''Merhaba'' hitabının ardından sözü Hasan Doğan'ın vefatına getirdiği ve uzun süren bir taziye konuşmasında bulunduğu kaydedildi.

Gagatsis'in, seminerin açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydettiği bildirildi:
''Ne yazık ki, Volos'ta düzenlenen Uluslararası Hakem Seminerimize çok üzücü bir olayla başlamak zorundayız. Geçtiğimiz cumartesi günü ani bir şekilde hayata veda eden TFF Başkanı Hasan Doğan'ın ölümünden dolayı hepimiz yas tutmaktayız. O, başkanlık pozisyonunda yeni göreve gelmiş genç bir arkadaşımızdı. Euro 2008'de Türk Milli Takımı büyük bir başarı gösterdi ama bu başarının karşılığını şampiyonlukla alacak kadar şanslı değildi. TFF, başkanını kaybetmiş olabilir, ancak Avrupa futbolu da çok değerli bir spor adamını kaybetmiştir. Komşumuz Türkiye'nin acısını paylaşıyoruz. Burada bulunan herkesi Hasan Doğan'ın anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunmaya davet ediyorum.''

Tüm Yunanlı hakemlerin ve diğer katılımcıların iştirak ettiği saygı duruşunun ardından kürsüye gelen Yunanistan Hakem Komitesi Başkanı George Psichomanis de merhum Hasan Doğan'ın vefatıyla ilgili kısa bir konuşma yaparak üzüntülerini dile getirdiği kaydedildi.

Bu arada seminere, Türk hakemlerden Hüseyin Göcek ve Koray Gencerler'in de katıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*