Yunanistan'da gazeteciler grevde

Yunanistan'da gazeteciler grevde.25180
  • Giriş : 19.12.2007 / 09:07:00

Yunanistan'da basın-yayın organları çalışanları, sosyal güvenlik reformu girişimini protesto etmek amacıyla bugün 24 saatlik greve gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Hükümet, çeşitli meslek kuruluşlarının oluşturduğu 155 emeklilik fonunu, yeni bir yasal düzenlemeyle beş fonun çatısı altında toplamayı hedefliyor.

Grev nedeniyle basın toplantıları ve benzeri etkinlikler iptal edilirken, kamu ve özel televizyon kanalları, radyo istasyonları ve haber ajansları haber yayınlarını durduracak.

Yazılı basın çalışanlarının işbaşı yapmayacak olmaları nedeniyle ülke genelinde hiçbir gazete basılmayacak ve bayilerin rafları perşembe günü boş kalacak.

Basın-yayın organları çalışanları yarın da 12.00 - 15.00 saatleri arasında iş durdurma eylemine gidecek.

Yunanistan'da gazeteciler, 27 Kasım'da 24 saatlik greve gitmiş, 12 Aralık'ta da tüm çalışanların katılımıyla 24 saatlik genel grev yapılmıştı.

Atina ile Pire kentlerinin de içinde bulunduğu Atika bölgesindeki devlet hastanelerinde çalışan doktorlar da 24 saatlik greve gitme kararı almalarıyla hastanelerde yalnızca güvenlik ve acil yardım birimleri görev yapacak, eczaneler ise kapalı olacak. Mühendislerin de gittiği greve avukatların da katılmasıyla mahkemeler ülke genelinde kapalı kalacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious