Yunanistan'da genel grev yapılacak

Yunanistan'da genel grev yapılacak.10212
  • Giriş : 14.05.2008 / 17:58:00

Kamuya ait şirketlerin özelleştirilmesini protesto etmek amacıyla yarın ülke genelinde 24 saatlik grev yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yunanistan'da kamu ve özel sektör çalışanlarının, başta Yunanistan Telekomünikasyon Şirketi (OTE) olmak üzere kamuya ait şirketlerin özelleştirilmesini protesto etmek amacıyla yarın ülke genelinde 24 saatlik grev yapacakları bildirildi.

Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GESEE) ile Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonunun (ADEDY) çağrısıyla yapılacak greve, devlet daireleri, kamu kurumları, yerel yönetim ve banka çalışanlarının yanı sıra sivil hava yolu ile liman çalışanlarının katılacağı, posta, elektrik ve su işleri çalışanlarının ise iş durdurma eylemleriyle destek verecekleri açıklandı.

Öte yandan, Atina ile Pire kentlerinin de içinde yer aldığı Atika bölgesinde devlet hastanelerinde çalışan doktorların ''çalışma koşullarını protesto etmek'' amacıyla bugünden itibaren 48 saatlik greve gittikleri, hastanelerde yalnızca acil servis ekiplerinin hizmet verecekleri kaydedildi.

Doktorlar ile sağlık çalışanlarının 27 ile 29 Mayıs tarihlerinde de 5 saatlik iş durdurma eylemi yapma kararı aldıkları belirtildi.

Greve katılanların Atina ile Selanik kent merkezleri başta olmak üzere birçok kentte protesto gösterileri yapacakları da açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious