Yunanistan'da öğretmenler grevde!

Yunanistan'da öğretmenler grevde!.10212
  • Giriş : 26.11.2007 / 17:05:00

Yunanistan'da ilk ve orta öğretim kurumlarında görevli öğretmenler ile üniversite ve yüksek okullarda görevli öğretim üyeleri, hükümetin maaş artışlarıyla ilgili politikasını protesto etmek amacıyla 24 saatlik greve gitti. Yarın da gazeteciler greve gidiy

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Atina ile Selanik kentleri başta olmak üzere birçok kent merkezinde toplanarak protesto yürüyüşü yapan öğretmenlere, eğitimde kalitenin artırılması talebiyle öğrencilerin de katılmasıyla ülke genelinde ilk ve orta öğretim okulları kapalı kaldı.

Bu arada Yunanistan'da yarın gazetecilerin ülke genelinde greve gideceği açıklandı. Yunanistan Gazeteci Sendikaları Federasyonu (ESİEA), grevin, hükümetin, çeşitli meslek kuruluşlarının oluşturduğu 155 emeklilik fonunu, yeni bir yasal düzenlemeyle 5 fonun çatısı altında toplamayı hedefleyen sosyal güvenlik reformu yapma girişimini protesto etmek amacıyla yapılacağını duyurdu.

Öte yandan Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GESEE) ve Yunanistan Kamu Çalışanları Sendikaları Federasyonu (ADEDY), 12 Aralıkta genel greve gidileceğini açıkladılar.

GESEE ve ADEDY, genel grevin amacının, çalışanların emeklilik haklarını hedef alan sosyal güvenlik reformu yasa tasarısını protesto etmek olduğunu duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious