Yunanistan'da orta şiddette depremler

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

BURSA’da kendisine daha önce tecavüz eden ve bu olayın ardından sürekli rahatsız eden servis şoförü Karaman'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

17 yaşındaki N.A, 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aynı davada tutuksuz yargılanan 42 yaşındaki baba Şakir A.’ya ise 1 yıl hapis cezası veren mahkeme heyeti, bu cezayı erteledi.

Merkez Osmangazi İlçesi Çukurca Mahallesi Botanik Park’ta geçen yıl 17 Mayıs'ta gece saat 22.00'de meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişmişti: Servis şoförlüğü yapan ve daha önce N.A.’ya tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp, mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 2 çocuk babası Nizamettin Karaman, genç kızı arayıp, birlikte olmak istedi. Bu teklifi kabul etmeyen N.A, Karaman’ın “Gelmezsen seni herkese rezil ederim” demesi üzerine Botanik Park’ta buluşmaya karar verdi. N.A, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla parka doğru yürürken, kızının durumundan şüphelenen baba Şakir A., N.A’yı takip etmeye başladı. Parkta bekleyen Karaman ile buluşan N.A, çıkan tartışma üzerine servis şoförünü karnından ve bacağından bıçakladı. Karaman’ın kızını boğmaya çalıştığını gören baba Şakir A. ise elindeki odun parçasıyla servis şoförünün başına vurmaya başladı. Olay yerinin 100 metre uzağındaki kulübede nokta nöbeti yapan jandarma ekipleri, baba ve kızı gözaltına aldı. Ağır yaralan Karaman, olay yerinde yaşamını yitirdi.

İfadelerinde suçlarını itiraf eden baba kız, cinayeti namus meselesi yüzünden işlediklerini söyledi. Her iki zanlı çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. ‘Adam öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle kızıyla birlikte Bursa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan baba Şakir A., yaklaşık 2 ay sonraki ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Karar aşamasına gelen davaya, bugün devam edildi. Duruşmada tutuklu sanık N.A ile babası hazır bulundu. Son sözü sorulan N.A ve babası, “adalete güveniyoruz” dedi. Mahkeme heyeti, ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan N.A’yı, yaşının küçük olması, olayın meşru müdafaadan kaynaklanması ve duruşmalardaki iyi halinden dolayı 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz yargılanan ve 1 yıl hapis cezasına çarptırılan baba Şakir A.’nın cezası ise ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious