Yunanistan'dan Erdoğan'a tebrik mesajı

Yunanistan'dan Erdoğan'a tebrik mesajı .7032
  • Giriş : 23.07.2007 / 15:17:00

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis’in genel seçimde aldığı galibiyet için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kutlama mesajı gönderdiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atina Haber Ajansı’nın (ANA) haberine göre, Karamanlis mesajında şunları kaydetti:
"Her şeyden önce dostum Başbakan Sayın Erdoğan’ı dünkü seçimlerdeki başarısı nedeniyle kutlamak isterim. Dün alınan sonucun, Türkiye’nin reform çabalarına daha sonuç getirici ve etkili biçimde devam etmesine ve AB perspektifi çerçevesinde üstlendiği yükümlülükleri yerine getirmesine katkısı olacağına inanmak istiyorum.
Yunanistan bu çabayı özel bir ilgiyle takip etmekte ve desteklemektedir. Avrupa ve demokrasi yolunda ilerleyen, uluslararası anlaşmalara ve uluslararası hukuka saygısını aktif olarak gösteren bir Türkiye, hem Türk halkının hem de tüm bölgemizin çıkarınadır."

BAKOYANNİ

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, dün yapılan seçimde aldığı galibiyet için tebrik mesajı gönderdiği bildirildi.
Atina Haber Ajansı’nın (ANA) haberine göre, AB dışişleri bakanları toplantısına katılmak üzere Brüksel’de bulunan Bakoyanni, mesajında şunları kaydetti:
"Türkiye’deki seçimlerin normal ve demokratik bir biçimde yapılmış olması konusundaki memnuniyetimi ifade etmek isterim. Gerek AK Parti gerekse Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı etkileyici seçim galibiyeti için kutlarım. Türkiye’nin istikrarlı, demokratik ve Avrupa yönelimi olan bir hükümete ihtiyacı vardır. İnanıyorum ki Adalet ve Kalkınma Partisi bir kez daha bunları sunabilir.
Yunanistan, Türkiye’nin AB perspektifini istikrarlı biçimde desteklemektedir. Türkiye’nin kurumsal, siyasi ve ekonomik konularda AB müktesebatını tam olarak yerine getireceğini ve bu çerçevede tam üyeliğe götürecek uyumu sağlayacağını umut ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious