Yunanlı geline davullu zurnalı karşılama

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Yunanlı geline Türkiye'nin Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır kapısı'nda davullu zurnalı karşılama yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kokaralp, eşine Pazarkule Sınır Kapısı'nda davullu zurnalı karşılama töreni düzenledi.

Yunanlı gelin ile Edirneli damat gümrük sahasında bir araya geldi. Davul zurna eşliğinde gümrük sahasında karşılıklı göbek atan çift, el ele Türk tarafına çıkış yaparak gelin arabası olarak hazırlanan at arabasına bindi.


Yunanistan'ın Gümilcine eyaletinde doğup büyüyen Ayşen Salihçavuş, Türkiye'ye gelin gelmekten çok sevinçli olduğunu söyledi. Eşinin isteği üzerine tamamen Türk örf ve adetlerine göre düğün yaptıklarını söyleyen Yunanlı gelin Ayşen, "1 yıl önce tanışıp nişanlandık. Nişanlı kaldığımız süre içinde birkaç kez Türkiye'ye geldim. Böyle bir karşılama beklemiyordum. Çok mutluyum." dedi.

Internet kafe işletmecisi Erdem Kokaralp ise, eşiyle 1 yıl önce Yunanistan'da tanıştıklarını belirterek, "Eşim kendi tarafında kına gecesi yaptı, bu gün ise Pazarkule Sınır Kapısı'na gelin almaya geldik. İkimizde çok mutluyuz." diye konuştu.

Eşi ile Edirne'de oturacaklarını söyleyen damat Kokaralp, "Bizimkisi Yabancı Damat dizisine benzemiyor. Ailelerimiz çok iyi anlaşıyor. Eşim zaten Türk kökenli bir ailenin kızı. Bizim örf ve adetlerimizi iyi biliyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious