Yurdum insanı zamma böyle çare buldu

Yurdum insanı zamma böyle çare buldu.17778
  • Giriş : 25.04.2009 / 17:43:00

Edirne Sanayi Sitesi'nde çalışan Mustafa Çınarkök günlük işlerinde kullandığı traktöre gazyağı ve akaryakıt parası yetiştiremeyince, bir ilke imza attı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Edirne Sanayi Sitesi'nde çalışan bir usta, traktörüne LPG otogaz sistemini taktırarak bir ilke imza attı.

Akaryakıt fiyatlarının aşırı yükselmesi nedeniyle araç sahipleri farklı alternatiflere yöneliyor. Yakıttan tasarruf etmek isteyen vatandaşlar otogazı tercih ediyor.

Zaman içerisinde yaygınlaşan otogaz sistemi lüks araç sahiplerinin bile tercihi oldu. Gazlı sisteme Edirne'de bir yenisi daha eklendi.

Sanayi sitesinde işyeri bulunan Mustafa Çınarkök günlük işlerinde kullandığı traktörüne LPG taktırdı. 1952 model olan traktör daha önce gaz yağı ve benzinle çalışıyordu. Ancak gazyağının bulunamaması ve benzin fiyatlarının yüksek olması sonucu yeni arayışlara giren usta LPG ustaları ile görüştü. Onların da olurunu alan Çınarkök, yaklaşık 400 TL para ödeyerek otogaz sistemini taktırdı.

Çınarkök, LPG'yi taktırdıktan akaryakıta yaptığı harcamanın yarıya kadar düştüğünü söyledi. Traktörün performansının otogazla düşmediğini anlatan Çınarkök, bu özellikle bir araca sahip olanlara LPG'yi taktırmayı tavsiye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*