Yurdun batı bölgeleri yağışlı havanın etkisine girecek

Yurdun batı bölgeleri yağışlı havanın etkisine girecek.19592
  • Giriş : 09.02.2008 / 07:44:00
  • Güncelleme : 09.02.2008 / 00:42:26

Meteoroloji, yağışlı havanın hafta sonunda etkisini devam ettireceği bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, yarın sabah saatlerinde Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında başlayacak yağışların öğle saatlerinden itibaren Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Uyarıya göre, genellikle yağmur ve sağanak, Trakya ile İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların yarın Güney Ege ve Batı Akdeniz'de etkili olması tahmin ediliyor. Rüzgar, yarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Yağışlı hava Pazar günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz kıyıları ile akşam saatlerinde Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında etkili olacak. Yağışlar, yağmur ve sağanak, Trakya, İç Ege, Göller yöresi ile akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun batısında kar şeklinde olacak. Poyraz, Pazar günü Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmeye devam edecek.

Yağışlı hava önümüzdeki hafta ortasına kadar yurdun güney ve batı kesimlerinde etkisini sürdürecek. Hava sıcaklığı hafta sonu batı bölgelerimizde 1 ila 3 derece azalacak. Doğu bölgelerimizde gündüz sıcaklıkları ise 2 ila 4 derece artacak.

Yarın, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de beklenen etkili sağanak yağışlar ile hafta sonu Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenen poyraz fırtınasının oluşturacağı sel, taşkın, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious