Yüreğimiz yine ağzımıza geldi!

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

9 öğrenci ve öğretmenlerinin Hasan Dağı'nda kaybolduğu ihbarı panik yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi'nde okuyan 9 öğrenci kadın biyoloji öğretmenleri Savaş Bat ile Hasan Dağı'na tırmanmış ve tipi nedeniyle mahsur kalmıştı. Haberin alınmasından sonra Sivil Savunma ekipleri hızla arama-kurtarma çalışmalarına başladı.
SAĞLIK DURUMLARI İYİ
6 KİŞİLİK ekip, akşam saatlerinde dağcı grubuna ulaştı. Canberk Öztürk, Taner Çolak, Sumru Taner, Nice Uysal, Demet Arman, Eylem Akyürek, Ayşe Yılmaz, Hazal Baştar ve Pınar Çağlayan isimli öğrencilerin ilk kontrollerinde sağlıklı oldukları belirlendi. 9 öğrenci daha sonra öğretmenleri Savaş Bat ile birlikte jiplerle aşağıya indirildi. Genç dağcıların korkuları yüzlerinden okunuyordu.

Öğretmen: Biz mahsur kalmadık
HERKES korku dolu anlar yaşarken öğretmen Savaş Bat, aslında kendilerinin mahsur kalmadığını, konunun yanlış anlaşıldığını söyledi. Bat, 'Sabah tırmanışa devam etmeyi düşünüyorduk, ancak rüzgarın şiddeti azalmadı. Bu nedenle zirve yapmaktan vazgeçip, hep birlikte kahvaltımızı yaptıktan sonra, öğrencilerimin de isteği üzerine farklı bir güzergahtan inmeye karar verdik. Bu sırada bizi bekleyen şoförümüze telefon açıp, fırtına nedeniyle bir gün erken döneceğimizi söyledim. Sanırım o da yetkililere haber vermiş' diye konuştu.

Donarak değil, düşerek
DEMİRKAZIK'ta yaşamını yitiren 2 dağcının ölüm nedeninin belirlenebilmesi için Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi tamamlandı. Bürkan Yüksel'in 'kırılmaların yol açtığı iç kanama'dan öldüğü kesinleşti. Utku Kocabıyık'ın ölüm nedeni ise henüz belirlenemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious