Yurt dışında eğitime ödül

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te dil eğitimi ve kültür alışverişi sağlanması amacıyla yurtdışına gönderilecek öğrencilere tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Toplantıda konuşan Başkan Güzelbey, "Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz programın bu yıl ikincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 10 öğrencimizi İngiltere'ye, 15 öğrencimizi de Almanya'ya gönderiyoruz. Bu öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen başarılı ancak ailesinin imkanları ile yurt dışına gidemeyecek öğrencilerimizdir. Eğitim adına, şehrimiz ve ülkemiz için son derece önemli olan bu etkinliğin organizasyonu bizim tarafımızdan gerçekleştirilmekte ancak etkinliğin Almanya ayağını Duisburg'daki Gaziantepliler Dernek Başkanı Sıtkı Palabıyık, İngiltere ayağını ise orada yaşayan Gaziantepli hayırsever Ahmet Üstünsürmeli oluşturmaktadır. Kendilerine ve bu organizasyonda desteğini bizden esirgemeyen Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman'a teşekkür etmeyi bir borç bilirim." diye konuştu.

Yurt dışına gönderilecek öğrenci sayısının önümüzdeki yıllarda daha da artacağını anlatan Başkan Güzelbey, öğrencileri tebrik ederek hediyelerini ve yol harçlıklarını kendilerine verdi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ise, öğrenciler açısından son derece faydalı olan bu organizasyondan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Şişman öğrencilere seslenerek yaptığı konuşmada, "Yurt dışında yalnızca kendinizi değil, Gaziantep'i ve Türkiye'yi de temsil edeceksiniz. Bu bizim için çok önemlidir, sizlere başarılar diliyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious