Yurt enkazından kurtulan Merve o anı anlattı!

Yurt enkazından kurtulan Merve o anı anlattı!.10669
  • Giriş : 01.08.2008 / 20:00:00
  • Güncelleme : 01.08.2008 / 19:09:41

Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde çöken kız yurdu binasından kurtarılan bir öğrenci;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Patlamadan önce hocalarından birinin “mutfakta gaz hortumu çıkmış” dediğini duyduğunu söyledi.

Balcılar beldesinde çöken yurt binasından kurtarılan ilk öğrencilerden biri olan 13 yaşındaki Merve Avcı, ilköğretim 8. sınıfa geçtiğini ve Konya'da yaşadığını söyledi. Büyükbaba ve büyükannesinin Balcılar'da yaşadığını belirten Avcı, okullar tatil olduktan sonra Kur'an öğrenmek için yatılı olarak yurda yazıldığını aktardı.

Vücudunda hafif sıyrıklar olan Merve Avcı, 3 katlı yurt binasında 6 kişilik personelle birlikte yaklaşık 50 kişinin bulunduğunu söyledi.

Avcı, bu sabaha karşı yaşanan olayı şöyle anlattı:

“Sabah saatlerinde namaza kalktık. Ben abdest almaya aşağı indim. Zemin kattan kuvvetli bir hışırtı geliyordu. Yurttaki iki hocamızla birlikte mutfağa girdik. Hocalarımızdan biri, 'mutfakta gaz hortumu çıkmış' dedi. Ben mutfağın kapısında duruyordum. Hocalarımız 'kapıyı kapat' dediler. Ben de ikinci kata çıktım. Binada panik yoktu, hatta öğrenciler yataklarındaydı. Ben yukarı çıktıktan 5 dakika sonra aşağıdan yatakhanelere gaz kokusu gelmeye başladı ve hemen ardından çok şiddetli bir patlama meydana geldi. 5 arkadaşımla birlikte patlamadan sonra binanın ayakta kalan kısmındaydık. Zemin kattan yukarı doğru çıkan alevleri çok yakımızda hissettik. kapıyı açtığımızda binanın yarısının yıkıldığını ve sadece bizim bulunduğumuz bölümün ayakta kaldığını gördük. Üzerime iki tahta parçası devrilmişti. Bağırarak yardım istedim. Yardıma gelenler beni kurtardı. Önemli bir sağlık sorunum olmadığı için hastaneye götürülmedim.”


Öte yandan çevre sakinleri ve belediyede çalışan bazı görevliler, yurt binasında tüp bulunmadığını, gazla çalışan bir tesisatın kurulu olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*