Yurt faciası TBMM'ye geliyor

Yurt faciası TBMM'ye geliyor.37972
  • Giriş : 02.12.2016 / 09:22:00

Adana'da yaşanan yurt faciası TBMM'nin gündemine geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Adana Aladağ'da yaşanan ve 10 öğrenci ile 1 eğitmenin hayatını kaybettiği yurt yangını Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine geliyor.

AK Parti, CHP, HDP ve MHP ortak önerge ile Adana'da yaşanan facia ile ilgili Araştırma Komisyonu kurulmasını kararlaştırdı.

Öğrenci yurtlarını araştırması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulacak.

TBMM Genel Kurulu’nda Adana’da yaşanan olaydan sonra öğrenci yurtlarının araştırılması için komisyon kurulması görüşüldü. Genel Kurul’da Meclis Araştırma Komisyonu kurulması kabul edildi.
Kabul edilen ortak önergede şu ifadelere yer verildi:

"Adana'nın Aladağ ilçesinde faaliyet gösteren kız öğrenci yurdunda çıkan yangın sonucunda 11 öğrenci ve 1 eğitimci hayatını kaybetmiştir. Ülkemizde faaliyet gösteren öğrenci yurtlarında gerçekleşen çocuklarımıza yönelik istismar ve can kaybına neden olan olaylar, tüm Türkiye'yi derinden üzmüş, endişelendirmiştir. Benzer acıların bir kez daha yaşanmaması ve kamusal eğitim ve barınma haklarının tüm öğrencilerimiz için güvence altına alınıp yaygınlaştırılması için alınması, gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılması için gereğinin yapılmasını arz ederiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*