Yurt genelinde 47 kişi sobadan zehirlendi

Yurt genelinde 47 kişi sobadan zehirlendi.19583
  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Yurt genelinde 47 kişi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Bu kişilerden biri, hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Niğde'de Sazlıca beldesi Yeni Mahalle'de Kemal Konak, eşi Yıldız, çocukları Kuddusi, Asuman ve Gizem Konak, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Yarı baygın haldeki Kemal Konak'ın yakınlarına telefonla durumu bildirmesi üzerine 5 kişi, hastaneye kaldırıldı.

Eskişehir'de gece etkili olan lodos nedeniyle, çeşitli mahallelerde yaşayan 22 kişi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Bu kişilerden 2'sinin hayati tehlikesi bulunduğu bildirildi.

Kayseri'nin Talas ilçesi Mevlana Mahallesi'nde, Hayriye Kekeç (28) ile 1 yaşındaki oğlu Mustafa Kekeç, gece evde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Sabah eve gelen yakınlarının durumu fark etmesi üzerine Hayriye Kekeç, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı. Öldüğü anlaşılan Mustafa Kekeç'in cesedi, otopsi için aynı hastanenin morguna götürüldü.

Sivas'ın İmranlı ilçesinde yaşayan Songül Yıldız (33) ile kızı Gözde Yıldız (13), soba yanarken uyudu. Sabah saatlerinde baş ağrısı ve kusma şikayetiyle uyanan anne Yıldız, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiklerini fark etti. Durumu haber verdikleri yakınları tarafından İmralı Devlet Hastanesine kaldırılan anne ve kızı, burada ilk müdahalenin ardından Sivas Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesine sevk edildi.

Adıyaman'da Kayapınar ve Sümerevler mahallerinden 4 aileden 16 kişi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Yakınları ve komşuları tarafından 82. Yıl Devlet Hastanesine kaldırılan 16 kişinin sağlık durumunun iyi olduğu, zehirlenenlerden 5'inin taburcu edildiği, 11'inin ise kontrol altında tutulduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious