Yurt genelinde hava nasıl olacak?

Yurt genelinde hava nasıl olacak?.24607
  • Giriş : 29.03.2009 / 09:08:00

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin iç ve batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR:
Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Marmara ile zamanla kuzeybatı kesimlerde, güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI:
Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

SİS UYARISI:
Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Marmara ile iç bölgelerde sis olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge genelinde hafif sis olayı görülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*