Yurt genelinde hava sıcaklıkları artıyor!

Yurt genelinde hava sıcaklıkları artıyor!.16920
  • Giriş : 02.12.2008 / 15:35:00
  • Güncelleme : 02.12.2008 / 15:40:21

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının yurt genelinde önceki günlere oranla 2 ila 4 derece artacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, Edirne, Çanakkale, İzmir, Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit ilçeleri ile akşam saatlerinde Muğla ve Aydın çevreleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde; iç bölgelerde yoğun olmak üzere, Marmara ile iç ve doğu kesimlerde sis bekleniyor. Hava sıcaklığı ise tüm yurtta 2 ila 4 derece artacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, yurdun doğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Bölgelere göre hava ise şöyle:

Marmara Bölgesi; az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, batı kesimleri çok bulutlu, Çanakkale ve Edirne ile Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde sis görülecek.

Ege Bölgesi; kıyıları ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, Kuzey Ege kıyıları (İzmir ve Dikili çevreleri) ile akşam saatlerinde Aydın ve Muğla çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis görülecek.

Akdeniz Bölgesi; parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Göller yöresinde sis görülecek.

İç Anadolu Bölgesi; az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde yoğun sis görülecek.
Karadeniz Bölgesi; az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yoğun olmak üzere bölge genelinde sis görülecek.

Doğu Anadolu; az bulutlu, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde batısı başta olmak üzere bölge genelinde sis görülecek.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi; az bulutlu geçecek. Bölgenin kuzeyinde sabah saatlerinde sis görülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*