Yurt genelinde sis uyarısı

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Yurdun iç kesimleri sisli bir havaya hakim olacak. Yağışlar güney Ege kıyılarında yağmur, Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur şeklinde olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meteorolojik verilere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Yurdun doğu kesimleri ile zamanla batı kıyıları parçalı ve çok bulutlu olacak. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Siirt ve Batman çevreleri, akşam saatlerinden sonra güney Ege kıyıları yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar güney Ege kıyılarında yağmur, Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacak. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görülürken, iç kesimlerde sabah saatlerinde sis görülecek.

Hava sıcaklığı, yarın iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak. Ege kıyılarında ve Edirne'de yağışlar kısa süreli ve hafif olacak. İç Ege'ye ise çok bulutlu bir hava hakim olacak. Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu bölgesi parçalı bulutlu olacak. Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz kıyılarının az bulutlu geçmesi beklenirken, iç bölgelerde de sis olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious