Yurt genelinde yağış etkili olacak

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Bugün ve yarın 2 ila 4 derece arasında azalacak olan sıcaklıklar hafta ortasından itibaren mevsim normallerinde seyredecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bugün Karadeniz ile doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde devam edecek olan yağışların, yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz, iç Anadolu'nun kuzeydoğusu, doğu Akdeniz kıyıları ile doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde görülmesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; bugün Karadeniz ile doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde devam edecek olan yağışların, yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz, iç Anadolu'nun kuzeydoğusu, doğu Akdeniz kıyıları ile doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde görüleceği, yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Çarşamba günü orta ve doğu Karadeniz, doğu Akdeniz, doğu ve güney doğu Anadolu bölgeleri ile Sivas ve Yozgat çevrelerinin yağışlı, iç ve batı bölgelerimizin az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur, bugün doğu Karadenizin iç kesimleri ile doğu Anadolu'nun kuzeyinde, Salı ve Çarşamba günleri doğu Karadeniz'in iç kesimleri, doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının bugün ve yarın yağışla birlikte yurdun kuzey ve iç bölgelerinde 2 ila 4 derece azalması, ancak hafta ortasından itibaren tekrar artarak mevsim normallerinde seyredeceği bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious