Yurt-Kur imaj yeniliyor

Yurt-Kur imaj yeniliyor.8870
  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Kredi Yurtlar Kurumu (Yurt-Kur) Erzurum Bölge Müdürlüğü, imaj çalışmaları kapsamında yurtlar ve kampüsünde birçok değişikliğe gidiyor. Değişiklikler kapsamında Yurt-Kur yerleşkesine Palandöken Dağı'nın maketi yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılacak yenilikler bunlarla sınırlı değil. Yurtta kalan öğrencilerin her akşam attığı imzalar da son buluyor. Faaliyete geçirilecek parmak izi uygulaması ile öğrencilerin yurtta olup olmadığı belirlenecek. Bu sayede başkasının yerine imza atan öğrencilerin de önüne geçilmiş olacak. Yurt-Kur binalarının dış cepheleri boyatılırken giriş kapıları da genişletilecek. Yurt-Kur Bölge Müdürü Yahya Pasinlioğlu, yapılacak değişiklerle öğrencilerin güvenliğinin yanısıra rahat ve temiz bir ortamda konaklamalarını sağlayacaklarını söyledi.

Yurt-Kur Palandöken Bölge Müdürlüğü 216 dönümlük bir arazide kurulmuş durumda. Yurtlarda 3 bin 220 erkek, 5 bin 80 kız olmak üzere toplam 8 bin 300 öğrenci kalıyor. Her öğrenci konaklama ücreti olarak aylık 57 YTL veriyor. Yur-Kur Bölge Müdürlüğü ise öğrenci başına günlük sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için 2.5 YTL ödüyor.

Kâr amacı gütmediklerini aktaran Yurt-Kur Bölge Müdürü Yahya Pasinlioğlu, amaçlarının geleceğin dünyasında söz sahibi olacak öğrencilere hizmet etmek olduğunu kaydetti. Yurt-Kur'u şehrin vitrini olarak tanımlayan Pasinlioğlu, Yurt-Kur kampüsü içerisinde çok sayıda değişikliğe gideceklerini belirterek, "Palandöken Dağı'nın maketini kampüse yerleştireceğiz. Anons sistemini yeniliyoruz. Yurtların giriş kapılarını genişletiyoruz. Örencilerimiz için Futbol ve voleybol sahalarını yeniliyoruz. Üniversite kampüsü içerisindeki tenis kortlarının benzerini yurtlara yapacağız." ifadelerini kullandı.

Yerleşke içerisine 17 yaşında ağaçlar diktiklerini vurgulayan Yahya Pasinlioğlu, "Yurt-Kur kampüsüne bin 500 çam, 30 leylak ve 200 süs elması fidanı diktik. 216 dönümlük arazimizde yaklaşık 25 dönümlük yeşil alan çalışmalarını tamamladık. 2007 yılı yatırım programı kapsamında 2 bin öğrencinin barınacağı yurt binalarını yapmına başlayacağız. Çalışmalarımıza destek veren Atatürk Üniversitesi'ne, Palandöken Belediyesi'ne ve İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum. Amacımız öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda kalmalarını sağlamak." şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmalardan öğrenciler ise oldukça memnun. Geçmiş yıllara göre gözle görülür değişikliklerin görüldüğünü kaydeden 5. Erkek Yurdu öğrencilerinden Paşa Ünlü, "Üniversite öğrencileri olarak modern ortamlarda kalmayı istiyoruz. Bunun için isteklerimizi ilgililere iletiyoruz. Taleplerimizin dikkate alınması nedeniyle yetkililere teşekkür ediyorum." dedi.

Bu arada Yurt-Kur'da kalan öğrenciler istek ve şikayetlerini Bölge Müdürü Yahya Pasinlioğlu'na iletebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious