Yurt sonuçları için TIKLAYIN

Yurt sonuçları için TIKLAYIN.15045
  • Giriş : 29.08.2008 / 22:40:00
  • Güncelleme : 03.10.2016 / 19:33:01

YURTKUR'a bağlı yurtlarda barınmak isteyen öğrencilerin sonuçları ilan edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı yurtlarda barınmak isteyen öğrencilerin başvuru sonuçları ilan edildi.

2008-ÖSS'ye girerek bir yükseköğretim programına yerleşen hazırlık, 1. sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin YURTKUR'a bağlı yurtlarda barınmak için yaptıkları başvuruların sonuçları kurumun "www.kyk.gov.tr" internet adresinden öğrenilebiliyor.

Sonuçlar için;

kyk.gov.tr

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtları Kurumundan yapılan açıklamaya göre, yurtlara asıl listeden girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 1-12 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Asıl listeden kayıt yaptıramayan öğrencilerin yerine yedek listeden öğrenci alımına 15-19 Eylül tarihinden itibaren başlanacak.

Açıklamada, 2008-2009 öğretim döneminde kurum yurtlarında barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen yüksek lisans, doktora, ön kayıt, ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin ve dikey geçiş sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleşen öğrencilerin başvurularının ise 22 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında kurumun internet sitesinden kabul edileceği duyuruldu.

Yurtların 8 Eylülde hizmete açılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*