Yurtta 5 günlük hava durumu tahmini

Yurtta 5 günlük hava durumu tahmini.12524
  • Giriş : 15.12.2008 / 06:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:11:52

Tatil dönüşü yola çıkacak sürücüleri doğuda buzlanma ve sis, batıda hafif yağışlı bir hava bekliyor. Ya kar yağışı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun iç ve batı kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz'in batısı ile Kastamonu ve Çorum çevrelerinde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Afyon, Kütahya, Bolu, Kastamonu, Ankara ve Eskişehir ile gece İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda hafif karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı tüm yurtta 2 ila 4 derece artacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGE BÖLGE DURUM

Büyük illerde durum

İstanbul'da hava kapalı, bugün ara ara hafif yağmur var. Ankara'da akşama doğru hafif karla karışık yağmur olabilir. İzmir'de dün yağmur kuvvetliydi, bugün hafif olarak sürüyor. Üç gün yağış var. Bursa hafif yağışlı, Adana parçalı bulutlu.

Bugün İstanbul 14, Ankara 7, İzmir 16, Bursa 13, Adana 18 derece.

Marmara Bölgesi bugün aralıklı hafif yağışlı. Yola çıkacaklar dikkat. Yağışlar fazla kuvvetli değil ancak ulaşımı olumsuz etkileyebilir. Yarın yağış Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ çevresinde sağanak şeklinde sürecek, o yöne gidecekler yağışa karşı tebidrli olmalı. Bugün Edirne 12, Balıkesir 13, Kocaeli 14 derece.

İç Anadolu'da bugün Ankara ve Konya çevresi bulutlanıyor. Sivas, Kayseri de parçalı bulutlu. Akşam Eskişehir, Konya çevresinde karla karışık yağmur olabilir. Yarın önemli bir yağış yok ancak sürücüler buzlanmaya karşı dikkatli olmalı. Bugün Eskişehir 8, Sivas 1, Niğde 6 derece.

Dün Ege kıyılarında başlayan sağanak yağmur, bugün hafif olarak sürüyor. Hava sıklıkla bulutlu ve ara ara yağmurlu. Kütahya ve iç kesimlerde yağış karla karışık yağmur şeklinde görülebilir. Yarın yağış iç kesimlerde kesilirken, kıyılarda sağanak şeklinde sürecek. Muğla 14, Afyon 9 derece.

Akdeniz bölgesinde Antalya çevresi bulutlandı, Mersin, Adana çevresi daha açık. Antalya'nın batısı, Burdur, Isparta arasında hafif yağmur bekleniyor. Bugün Antalya 18 derece...

Güneydoğu bu üç gün bol güneşli. Diyarbakır 9 derece.

Doğu Anadolu'da kar yağışı yerini buzlanmaya bıraktığından, sürücüler dikkatli olmalı. Erzurum ve Kars'ta gündüz sıcaklığı sıfırın altında. Gece sıcaklık Erzurum'da -23 dereceye iniyor. Üç gün boyunca yağış yok, hava parçalı bulutlu. Erzurum -4, Malatya 6, Van 3 derece.

Karadeniz'in batısında Bolu, Zonguldak çevresinde hafif yağış olabilir. Yağış Bolu'ya kar şeklinde düşecek. Orta ve Doğu Karadeniz'de hava parçalı bulutlu. Bugün Trabzon ve Samsun 14, Bolu 8 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*