Yurtta kazalarda ölen 20 kişinin kimlikleri

Yurtta kazalarda ölen 20 kişinin kimlikleri.13744
  • Giriş : 09.07.2009 / 21:53:00

Yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 20 kişi öldü, 87 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


AA muhabirinin derlemelerine göre, saat 18.00 itibarıyla son 24 saatte meydana gelen trafik kazaları şöyle:

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Öznur Gültekin yönetimindeki 67 ED 974 plakalı otomobil, Aşağı Tokatlı Mahallesi yakınlarındaki köprüden geçtiği sırada yaklaşık 50 metre yükseklikten dereye uçtu. Kazada, Özlem Dönmez (7), Özcan Dönmez (4) ve Onur Furkan Aydoğan (7) yaşamını yitirdi, yaralanan sürücü Gültekin ile Nizamettin Dönmez, Karabük Şirinevler Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ölen çocukların cesetleri, Safranbolu Belediyesi İtfaiye ekiplerince aracın içinden güçlükle çıkarıldı.

Çankırı'nın Kurşunlu ilçesi Dağtarla mevkisinde, Mustafa Yiğit'in kullandığı 59 YK 180 plakalı araç, sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 06 E 8216 plakalı kamyona çarptı. Kazada, sürücü Yiğit (32) ile birlikte araçta bulunan Hatice Yiğit (36) ve Erdem Yiğit (14) hayatını kaybetti. Yaralanan Ayşegül Yiğit (12) ve Yasemin Yiğit (10) ise Çankırı Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, Fikri Uysal'ın (30) kullandığı 16 FJ 556 plakalı otomobil, Bursa-Karacabey kara yolunun 63. kilometresinde devrilerek, su kanalına düştü. Kazada, sürücü Uysal yaralanırken, eşi Julide Uysal (29) 18 aylık oğlu Arda Uysal ile annesi Nazmiye Uysal (56) olay yerinde hayatını kaybetti.

Uşak'ta, merkez Susuzören ile Selikler köyleri arasındaki toprak yolda, Mesut Yılmaz idaresindeki 43 F 648 plakalı kamyon, karşı yönden gelen Süleyman Yıldırım'ın (51) kullandığı 64 CP 450 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada, otomobil sürücü ile yanındaki eşi Emine Yıldırım (48) olay yerinde yaşamını yitirdi. Yaralanan kamyon sürücü ise Uşak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesine bağlı Dikme köyü Kızıl mevkisinde, Reşit Çörtan (48) yönetimindeki 01 L 8905 plakalı kamyon, sürücünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucu yaklaşık 25 metrelik uçuruma yuvarlandı. Sürücü Çörtan ile beraberindeki Hakkı Özata (32) olay yerinde hayatını kaybetti.

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, Yunus Kurt'un (23) kullandığı 27 TF 687 plakalı motosiklet, İdilli köyünde, Murat Çetin yönetimindeki 27 D 0405 plakalı motosikletle çarpıştı. Kazada, Yunus Kurt yaşamını yitirirken, Murat Çetin ve Sedat Kurdini yaralandı. Yaralılar, İslahiye Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

İstanbul Avcılar'da, E-5 kara yolundan Beylikdüzü yönüne giden Ahmet Yıldırım (45) yönetimindeki 34 VJJ 56 plakalı minibüs, plakası alınamayan ve olay yerinden ayrılan bir araca çarpmamak için sürücünün ani manevra yapması ve direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine, önce bir temizlik kamyonuna, ardından da bariyerlere çarptı. Kazada, minibüste bulunan Ertan Mansıroğlu (38) olay yerinde hayatını kaybederken, sürücü Yıldırım ile Erdinç Çalışan (38) yaralandı. Yıldırım ve Çalışan, Bakırköy Dr. Sadi Konuk ve İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırıldı.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, Y.B. (22) yönetimindeki plakası henüz öğrenilemeyen otomobil, Alaplı-Yığılca kara yolunun 13. kilometresinde, yaklaşık 40 metreden dereye devrildi. Kazada sürücü yaşamını yitirdi, otomobildeki Z.B. (21) ve M.T. (43) yaralandı.

Ordu'nun Gürgentepe ilçesinde, Cemal Çayan (63) yönetimindeki 52 BA 018 plakalı otomobil, Şirinköy mevkisinde, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Kazada, sürücü Çayan olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan eşi Hamide Çayan ise Ordu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Konya'da, Ramazan Bilgin (69) idaresindeki 45 ZA 8522 plakalı otomobil, Konya-Seydişehir kara yolunun 35. kilometresinde, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu elektrik direğine çarptı. Kazada, sürücü Bilgin, olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan ve yaralanan eşi Yenişah Bilgin (69) ise Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, Kadir Keskin'in (37) kullandığı 16 J 7663 plakalı otomobil, eski hal binası yakınlarında, yolun karşısına geçmeye çalışan Adem Kaya'ya (44) çarptı. Kaya, olay yerinde hayatını kaybetti.

Malatya'da, A.B. (44) yönetimindeki kamyon, Kanalboyu Caddesi'nde, M.B'nin (24) kullandığı motosikletle çarpıştı. Motosiklet sürücüsü M.B, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Balıkesir'in Manyas ilçesinde, Hekimköy yakınlarındaki tarlada fasulye toplama işinde çalışan işçileri taşıyan Osman Türkoğlu'nun kullandığı 34 FE 9456 plakalı traktör, ilçeye bağlı Sular ile Kızıksa beldeleri arasındaki İzmirli mevkisinde devrildi. Traktör sürücüsü Türkoğlu ve 17 işçinin yaralandığı kazada, durumu ağır olan 7 işçi, ilk müdahalenin ardından Bandırma Devlet Hastanesine sevk edildi.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesi yakınlarında, M.G. (14) yönetimindeki 01 UT 815 plakalı otomobil, Yeşilhisar-Yahyalı kara yolunun 11. kilometresindeki İlyaslı köyü girişinde, karşı yönden gelen Zafer Karaslan'ın (40) kullandığı minibüsle çarpıştı. Kazada, küçük yaştaki otomobil sürücüsü M.G, yanında bulunan Burcu (17), Dürdane (39), Başar (6), Mehmet (11) ve Berkşan Gökal (6) ile minibüs sürücüsü Zafer Karaaslan ve yanındaki İsmail Yakın (24) yaralandı. Yaralılar, kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde, Yakup Göksun (28) yönetimindeki 38 D 2327 plakalı otomobil, Soğulcak Mahallesi'nde yol kenarına devrildi. Kazada, sürücü Göksun ile araçta bulunan Saniye (28), Furkan (15), Büşra (11) ve Emine Göksun (13), Betül Erbil (19) ve Rabia Erdoğan (16) yaralandı. Yaralılar, Yahyalı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Sakarya'nın Hendek ilçesinde, D-100 kara yolunun Akova mevkisinde, Düzce yönüne giden Ertürk Altuntaş'ın kullandığı 10 LC 782 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak takla attı. Kazada yaralanan sürücü Ertürk ile Elif (36), Ebru (14) ve Mehmet Altuntaş (7) ile Durmuş (11) ve Sabır Can (34), Hendek Devlet ile Sakarya Eğitim ve Araştırma hastanelerinde tedavi altına alındılar.

Afyonkarahisar'da, Ömer Narin idaresindeki 03 DA 639 plakalı otomobil, Afyonkarahisar-Ankara kara yolunun 51. kilometresinde devrildi. Kazada, sürücü Ömer Narin, Hatice Narin, Ayşe Narin ve Ömer Faruk Narin yaralandı. Yaralılar, Afyonkarahisar ve Kocatepe Devlet hastanelerine kaldırıldı.

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde, Nurettin Özdemir'in (45) kullandığı plakası henüz belirlenemeyen özel bir madencilik firmasına ait pikap, İncebayır köyü ile Sori bölgesi arasındaki köy yolunda, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine yaklaşık 25 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada ağır yaralanan sürücü Özdemir ve araçta bulunan Mehmet Öztürk (42), önce Alacakaya Toplum Sağlığı Merkezine, ardından Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kimliği belirlenemeyen 9 yaşındaki çocuk ise Alacakaya Toplum Sağlığı Merkezinde ayakta tedavisinin ardından taburcu edildi.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde, Yusuf Keskin yönetimindeki 55 RY 378 plakalı otomobil, ilçe girişinde Hamdi Semiz'in kullandığı 55 K 6658 plakalı kamyonla çarpıştı. Yaralanan otomobil sürücüsü ile beraberindeki Hamide ve Dudu Keskin, Çarşamba Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Çorum'da, Ramazan Çelenk'in (42) kullandığı 19 KT 174 plakalı otomobil, çevre yolu Binevler Kavşağı'nda sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Kazada, otomobil sürücüsü Çelenk ile otomobilde bulunan Halis Tüfek (54) ve Galip Özçulha (48) yaralandı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde, Musa Tan (45) yönetimindeki otomobil, kavşaktan yolun karşısına geçmeye çalışan Süleyman Avlağı'nın (42) kullandığı 45 SZ 620 plakalı motosikletle çarpıştı. Yaralanan motosiklet sürücüsü Süleyman ve kardeşi Serdar Avlağı (22), Salihli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Aksaray'da, Ömer Ata (35) idaresindeki 68 AR 541 plakalı motosiklet, Aksaray-Adana kara yolu Taşpınar beldesi yakınlarında devrildi. Yaralanan sürücü Ömer Ata ile motosikletteki Mehmet Evgin (43), Aksaray Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Muğla'nın Milas ilçesi Halilbey Bulvarı'nda, Şahin Özkan yönetimindeki 48 KU 732 plakalı otomobil, Ali Metin Karagöz idaresindeki motosikletle çarpıştı. Kazada, motosiklet sürücüsü Karagöz ve otomobil sürücüsü Özkan yaralandı.

Çanakkale'de, Ezine'den gelen Adem Gürel idaresindeki 34 YM 8730 plakalı otomobil, Kepez beldesi yakınlarındaki kavşakta, Hüseyin Aksoy yönetimindeki 17 EV 261 plakalı otomobille çarpıştı. Yaralanan sürücüler Gürel ile Aksoy, Çanakkale Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde, İsmet Türköz'ün kullandığı 55 NK 320 plakalı otomobil, Cumhuriyet Mahallesi'nde, Hamit Yüce idaresindeki plakasız motosikletle çarpıştı. Yaralanan sürücü Hamit Yüce ile beraberindeki Ramazan Kocabaş, ilçedeki Sağlık Ocağına kaldırıldı.

Bursa'da, Cemal Pişkin idaresindeki 16 HC 967 plakalı otomobil, Hürriyet Caddesi'nde, yol kenarında arkadaşlarıyla yemek yiyen, Bursa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne taşeron hizmet veren firmada çalışan temizlik işçisi Abdurrahman Aslan'a (76) çarptıktan sonra devrildi. Pişkin ve Aslan yaralandı.

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, M.Y'nin kullandığı 22 LR 237 plakalı motosiklet, Rıza Efendi Mahallesi'nde devrildi. Yaralanan sürücü M.Y. ile eşi N.Y. (33), Uzunköprü Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesi Aydın Doğan Caddesi'nde, S.G. yönetimindeki 29 AY 932 plakalı otomobil, İrem Buse Ok'a (5) çarptı. Yaralanan Ok, Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Erzurum'un Tortum ilçesinde, sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 06 ZFP 29 plakalı kamyon, Tortum-Uzundere kara yolu ilçe merkezi çıkışındaki köprülü kavşakta elektrik direğine çarparak devrildi. Ağır yaralanan sürücü, Tortum'daki ilk müdahalenin ardından Erzurum'a sevk edildi.

Kocaeli'nde, Gökhan Parlak (30) yönetimindeki 41 NT 574 plakalı otomobil, Çukurbağ Mahallesi İnönü Caddesi'nde, yolun karşısına geçmeye çalışan İsmail Yokuş'a (76) çarptı. Yaralanan Yokuş, Kocaeli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Çanakkale'nin Bayramiç ilçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Gökhan Özer, durumundan şüphelendiği bir otomobili, kullandığı 17 A 7635 plakalı ekip aracıyla takibe başladı. Ekip otomobili, Tepecik Mahallesi'ne geldiği sırada tekerleğinin patlaması sonucu yoldan çıkarak devrildi. Kazada. polis memuru hafif yaralandı.

Çanakkale'de, İbrahim B'nin (40) kullandığı 17 ET 034 plakalı otomobil, Troya Caddesi'nde Yüksel Bostancı (47) yönetimindeki 17 FA 352 plakalı motosiklete çarptı. Kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Bostancı, Çanakkale Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, Hasan Sivri (19) idaresindeki 17 RE 824 plakalı motosiklet, Kore Kahramanlar Caddesi'nde, Sezgin Kavas (36) yönetimindeki 17 FD 007 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada, motosiklet sürücüsü Sivri, yaralandı.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Serdar Çataloğlu'nun kullandığı 41 LH 442 plakalı otomobil, D-100 kara yolunun Tatlıkuyu Mahallesi mevkisinde, önünde seyreden A.Ç'nin kullandığı 41 L 7879 plakalı kamyonla çarpıştı. Kazada, otomobilde sıkışan Çataloğlu, Gebze Belediyesi itfaiye kurtarma ekiplerince sıkıştığı yerden çıkarılarak Darıca Farabi Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*