Yurttan kaçan genç tecavüze uğradı

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Aksaray’da Ömer Kaşif Nalbantoğlu Erkek Yetiştirme Yurdu’ndan 21 Kasım 2006 tarihinde kaçan 17 yaşındaki M.Ç. dün gece otostop yaparak bindiği otomobilin sürücüsünün kendisine tecavüz ettiğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ömer Kaşif Nalbantoğlu Erkek Yetiştirme Yurdu’nda 3 ay kalan M.Ç. 21 Kasım 2006 günü kaçarak kayıplara karıştı. Aramalara karşın 3 aydır bulunamayan M.Ç. bu sabah saatlerinde jandarmaya başvurarak tanımadığı bir kişinin tecavüzüne uğradığını iddia etti.

M.Ç. ifadesinde yurttan kaçtığını, 3 aydır ildeki lokanta ve birahanelerde yevmiyeli olarak çalıştığını belirterek başından geçenleri şöyle anattı:
“Otogar yakınlarında beklerken yanımda duran bir otomobilin sürücüsü beni istediğim yere götürebileceğini söyledi. Kent merkezine gitmek istediğimi söyleyerek arabaya bindim. Daha önce hiç görmediğim sürücü, beni kent merkezi yerine kireçlik mevkisine götürdü. Bağırıp çağırınca beni öldürmekle tehdit etti ve kapıları kilitledi. Kimsenin olmadığı ıssız bir yerde bana tecavüz etti.'' Hastanede yapılan kontrolde M.Ç.'ye fiili livata yoluyla tecavüze uğradığı yönünde rapor verildi. Jandarma, M.Ç.’nin ifadesi ve verdiği eşkal doğrultusunda evli ve 2 çocuk babası Yunus Arık'ı evinde yakaladı. Sorgusunun ardınadan adliyeye sevkedilen tecavüz zanlısı Arık, Aksaray E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. M.Ç. ise daha önce kaçtığı Ömer Kaşif Nalbantoğlu Erkek Yetiştirme Yurdu’na teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious