Yurttan kız kaçırmaya soruşturma

Yurttan kız kaçırmaya soruşturma.8394
  • Giriş : 20.06.2009 / 21:17:00

SHÇEK, Adana'da bir genç kızın ifadesinin değiştirilmesi için çete tarafından kaçırıldığı iddialarıyla ilgili soruşturma açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış, Adana'da bir genç kızın ifadesinin değiştirilmesi için çete liderince yurttan kaçırıldığı iddialarıyla ilgili, ''Mağdur kızımızın yurttan kaçırıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır'' dedi.

İsmail Barış, bununla birlikte olayla ilgili SHÇEK başmüfettişlerinin görevlendirildiğini ve olay hakkında idari inceleme yapılacağını bildirdi.

Barış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, M.Ö.'nün (16) 2007'de bir fuhuş operasyonunda yakalandığını ve suç mağduru çocukların rehabilitasyonu için hizmet veren SHÇEK Genel Müdürlüğü'ne bağlı Adana Koruma Bakım Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirildiğini anlattı. Ancak tüm yurtlarda olduğu gibi bu merkezde de açık kapı sistemi uygulandığına işaret eden Barış, M.Ö.'yü isteği dışında merkezde tutmanın söz konusu olmadığını kaydetti.

''Mağdur kızımızın yurttan kaçırıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır'' diyen Barış, M.Ö.'nün en az 15-20 gün önce yurttan ayrıldığını ve arkadaşlarıyla sokakta gezerken çete üyelerince kaçırıldığını dile getirdi.

Barış, M.Ö.'nün birkaç kez fuhuşta yakalandığını ve her seferinde yerleştirildiği koruma merkezinden ayrıldığına dikkati çekerek, her çocuğa verilen hizmetin M.Ö. için de uygulandığını, ancak M.Ö.'nün bu hizmetten ısrarla yararlanmak istemediğini söyledi. Barış, ''Yine de kurumumuz başmüfettişlerini görevlendirdik. Olay hakkında idari inceleme yapılacak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*