Yürüyen merdivenden düşen çocuk öldü

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Cevahir Alışveriş Merkezi'nde annesi ile birlikte gezen 3 yaşındaki bir çocuk 4'üncü kattan aşağı düşerek yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre Cevahir Alışveriş Merkezi'ne annesi Emine Özbaş ile gezmeye gelen 3 yaşındaki Ayşe Nur Özbaş, 4. kattan aşağı düştü. Annesinin elinden kurtulan küçük çocuk yürüyen merdivende dengesini kaybederek düştü. Alışveriş merekzinde bulunan vatandaşlar derhal küçük kızın yardımına koştu. Bu arada annesi de çığlıklar atarak aşağı indi. Kanlar içinde kalan küçük kız çocuğu, olay yerine çağrılan özel bir ambulans ile hastaneye götürüldü. Gayrettepe'de bulunan Özel Florance Nightingale Hastanesi acil servisinde müdahale edilen küçük kız, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastanenin Başhekimi Oya Ozgan, "Çocuk hastanemize getirildiğinde yaşam belirtisi göstermiyordu. Buna rağmen çocuğu yaşama döndürmek için 45 dakika boyunca müdahalelerde bulunduk, ama hastayı kurtaramadık. Hastamız yüksekten düşme sonucu oluşan travma sonrası hayatını kaybetti."

Ayşe Nur Özbaş'ın durum hakkında bilgi almak isteyen Cevahir Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Aydoğan Cevahir hastaneye gelerek, doktorları ile ve kızın annesi ile görüştü.

Basın mensuplarına açıklama yapan Aydoğan Cevahir, Cevahir Alışveriş Merkezi'nin dünya standartlarına göre yapıldığını, korkulukların aynı standartlar ölçüsünde belirlendiğini kaydetti. Ayşe Nur Özbaş'ın düştükten 7 dakika sonra hastaneye ulaştırıldığını söyleyen Cevahir, daha önce de bir çocuğun alışveriş merkezinde düştüğününü hatıratılması üzerine "Bu bizim şanssızlığımız" dedi. Cevahir, "Bizim halkımızla ilgili bir sorun. Daha önce düşen müşterimiz de yürüyen merdivenlerde arka arkaya giderken düşmüştü." şeklinde konuştu.

2 Aralık'ta aynı alışveriş merkezinde bir başka olay daha meydana gelmişti. Ablası Melda Hacıkasımoğlu'yla gezmek için Cevahir Alışveriş Merkezi'ne giden Burak Hacıkasımoğlu, 3'üncü kattaki yürüyen merdivenin korkuluklarına oturmaya çalışırken dengesini kaybederek düşmüş ve hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious