Yürüyerek Erzurum'a kadar geldi

  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Sözde Ermeni iddialarını yürüyerek protesto eden İlhan Sapmaz, Erzurum'a kadar geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sözde soykırım iddialarını protesto etmek için Ankara'dan yola çıkan emekli Emniyet Müdürü İlhan Sapmaz Erzurum'a ulaştı. Erzurum girişinde bazı siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütü il temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Sapmaz, buradan Havuzbaşı'ndaki Atatürk Anıtı'nın önüne kadar atlı kortej eşliğinde vatandaşlarla birlikte yürüdü.

Atatürk Anıtı önünde 'Biz Türk'üz Soykırım bilmeyiz' ve 'Emperyalistler aynaya bakın' pankartlarıyla karşılanan Sapmaz, "Türk milleti soykırım nedir bilmez. Asıl soykırımı yapanlar emperyalist güçlerdir" dedi.

Yaklaşık 800 kilometre yolu yürüyerek gelen Sapmaz, sözde soykırım iddialarının Türk milletine karşı oynanmış bir oyun olduğunu söyledi. Havuzbaşında basın açıklaması yapan Sapmaz, "Türk milleti tarihi boyunca hiçbir millete soykırım yapmamaştır. Soykırım iddiaları Türk milletine yapılmış haince bir oyundur" şeklinde konuştu. Türk milletini birlik olmaya çağıran Sapmaz "Eğer biz Türk milleti olarak uyanık davranmazsak 5 sene sonra Batı parlamentolarında Pontus soykırımı kanun tasarısı geçmeye başlayacak ve güzel yurdumuzun etrafındaki alan daha da daralacaktır. Ermeni ve Pontus soykırımı kabul eden ve destekleyen insanları protesto etmek için Ankara'dan başlayıp Ermeni zulmünden en fazla zarar görmüş cefa çekmiş memleketim Erzurum'a geldim." ifadelerini kullandı. Sapmaz, yürüyüşüne Pontus Rumlarına katliam yapıldığı iddialarını protesto amacıyla da Artvin, Rize ve Trabzon'a giderek devam edeceğini ifade etti.

Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Başkanı Erdal Güzel de Emekli Emniyet Müdürü İlhan Sapmaz'ı bu duyarlı davranışından dolayı teprik ederek şehirdeki bütün sivil toplum kuruluşları ile beraber Sapmaz'a destek olmak için burada olduklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious