Yürüyüş için ameliyatlar iptal edilmiş!

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Danıştay 2. Dairesi'ne yapılan saldırı sonrasında Anıtkabir'e yapılan yürüyüşe katılımın çok olması için bazı üniversite hastanelerinde ameliyatların dahi iptal edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

18 Mayıs tarihinde Anıtkabir'e yapılan yürüyüşe üniversite rektörlükleri tarafından katılımın çok olması için öğretim üyeleri, üniversite çalışanları ve hatta Tıp Fakültesi 6.sınıf öğrencilerinin katılımı dahi zorunlu hale getirildiği belirttildi. Yürüyüşün düzenlendiği saatlerde hastanelerde yapılması gereken ameliyatların dahi sonraya ertelendiği kaydedildi.

Ayrıca yürüyüşün düzenlendiği gün Ankara Adliyesi'ndeki hakim ve savcıların yürüyüşe katıldıkları için davalara bakılmamıştı. Çankaya Belediyesi işçileri 18 Mayıs tarihinde Danıştay binası önüne erken saatlerde gelerek hükümet aleyhine slogan atmış ve ardından basın açıklaması yaparak ayrılmıştı. Belediye de işçileri grup haline Anıtkabir'e yürmüşlerdi. Özbilgin için Kocatepe Camii'nde düzenlenen törene Ankara Garnizona bağlı subay ve astsubayların büyük bir kısmı katılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious