Yürüyüşe çıkan belediye başkanı yürürken uçuruma düştü!

Yürüyüşe çıkan belediye başkanı yürürken uçuruma düştü!.7432
  • Giriş : 23.06.2007 / 23:03:00

Belediye başkanı Burhan Öğen, yürüyüş sırasında uçuruma düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli'nin Tavas ilçesi Karahisar beldesinin belediye başkanı Burhan Öğen, yürüyüş sırasında uçuruma düştü. Öğen, jandarma ve sivil savunma ekiplerinin 4 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre Burhan Öğen, oğlu ve arkadaşlarıyla birlikte piknik yapmak üzere Yahşiler köyünün Yaylatepe mevkiine gitti. Yürüyüş yapmak için gruptan ayrılan Öğen, dengesini yitirip uçuruma yuvarlandı.

Bir süre sonra kendine gelen Öğen, cep telefonuyla Pınarlar Belediye Başkanı Hüdaverdi Otaklı'ya ulaştı ve yaralı olduğunu bildirdi. Otaklı'nın da jandarmaya haber vermesiyle kurtarma çalışmalarına başlandı.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü'nün yangın söndürme helikopteriyle yer belirlemesi yapıldı. Ancak Öğen'in bulunduğu alana helikopterin inemeyeceğinin belirtilmesi üzerine Denizli Sivil Savunma Müdürlüğü'nden 5 ve jandarmadan 4 kişilik kurtarma ekibi oluşturuldu.

Sarp ve kayalık arazide uzun süren çalışmalar sonucunda Öğen, yaralı olarak bulunduğu yerden alındı. Aydın Bölge Jandarma Komutanlığı'na ait helikopterle Denizli'deki 11. Piyade Tugay Komutanlığı'na getirilen Öğen, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kurtarma çalışmasına katılan sivil savunma ekibinden Ümit Şıracı, ''Yerden aramayla kolay kolay bulunacak bir yer değildi. Önce helikopterle arandı. Bulmamız 1.5 saat sürdü. Yaklaşık 4 saat orada kaldı. Sırtında büyük ezikler var'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious