Yusuf, Bursaspor'da kalmak istiyor

Yusuf, Bursaspor'da kalmak istiyor.21587
  • Giriş : 18.12.2008 / 15:46:00

Bursaspor'un kaptanı Yusuf Şimşek, Trabzonspor'dan transfer teklifi aldığı yönündeki iddialara ilişkin olarak, ''Benim gitmek gibi bir düşüncem yok ama profesyonel futbolda yarın ne olur bilemeyiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Yusuf Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursaspor'a geldiği günden beri cezalar ve sakatlıklar nedeniyle yeterince faydalı olamadığını, bu konudaki eleştirilere de saygı duyduğunu söyledi.

''Bugüne kadar faydalı olamamam, bundan sonra da olmayacağım anlamına gelmez'' diyen tecrübeli futbolcu, takımın başarılı olması için teknik heyet ve futbolcular olarak çok çalıştıklarını vurguladı.

Yusuf Şimşek, transferiyle ilgili herhangi bir gelişme olmadığını, zaten şu anda Bursaspor'un sözleşmeli futbolcusu olduğunu dile getirerek, ''Benim gitmek gibi bir düşüncem yok ama profesyonel futbolda yarın ne olur bilemeyiz. Bursa'da mutlu olmadığım yönündeki iddialar doğru değil. Ben Bursaspor'da Futbol oynadığım için çok mutluyum'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Transfer teklifleri kafanı karıştırıyor mu?'' yönündeki sorusuna Yusuf, ''Ben, 33 yaşında bir futbolcuyum. 20 yaşında değilim ki kafam karışsın. Teklifler oluyor, bundan sonra da olacaktır. Bursaspor ve Futbol adına en iyisini yapmaya çalışıyorum'' yanıtını verdi.

Yusuf Şimşek, ''Bursaspor'a ilk geldiğinde, 'jübilemi burada yapmak istiyorum' demiştin. Bu hala geçerli mi?'' sorusunu ise, ''Evet hala aynı düşüncedeyim ama profesyonel futbolda farklı gelişmeler olabiliyor. Örneğin ben daha önce futbolu Denizlispor'da bırakacağımı düşünüyordum'' diye yanıtladı.

-TRABZONSPOR MAÇINDAKİ TEPKİLER

Taraftarların 2-1 kazanılan Trabzonspor maçı sırası ve sonrasında teknik heyet ve yönetim aleyhine tezahüratlarına da değinen Yusuf Şimşek, bunu doğru bulmadığını bildirdi.

Tecrübeli futbolcu, taraftarların sürekli başarı isteğini anladıklarını, teknik heyet ve futbolcular olarak da bu beklentiye karşılık vermek için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Her türlü eleştiri ve protesto olabilir ama sonuçta Trabzonspor maçı kazanılmış. Trabzonspor'u bundan önce sadece bir takım yenmiş. Herkesin yenmek istediği bir takımı yendik. Ben bu maçta sakatlığım nedeniyle oynayamadım, tribünden izledim. Bana göre takım arkadaşlarım mükemmele yakın bir oyun sergilediler. Zaman zaman geriye çekildiğimiz doğru ama bunu tüm takımlar yapıyor. Sonuca bakmak lazım. Taraftarların teknik heyet ve yönetimi protesto etmesini doğru bulmadım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*